Росії пригрозили позбавленням членства у Раді Європи

Європейський суд з прав людини обурений невиконанням судових рішень з боку Росії й обіцяє прийняти заходи, якщо держава не виправиться.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вимагає від Росії протягом шести місяців прийняти законодавчі заходи по усуненню тривалих затримок виконання судових рішень.

У разі невиконання ухвали Комітет міністрів Ради Європи має право застосувати санкції аж до припинення членства Росії в Раді Європи.

За словами російського судді ЄСПЛ Анатолія Ковлєра, однією з причин ухвалення рішення стала справа учасника ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи Анатолія Бурдова, якому, не дивлячись на ухвалені в 1990-і роки рішення російського і європейського судів, як і раніше не виплачується грошова допомога.

При цьому ЄСПЛ відзначив відсутність механізму відшкодування державою шкоди, нанесеної російською судовою владою затримкою виконання рішень.

У 2008 році Росія стала лідером за кількостю позовів до ЄСПЛ. Росіянами було подано 27 тисяч позовів, що склало 28% від загального їх обсягу.

Читайте також:

У Росії пройшов "день єдиних виборів"

Російська опозиція: Мєдвєдєв не сказав жодного слова правди

Опублікований список країн, де найсерйозніше порушуються права людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: