Росії загрожує катастрофа на кшталт угорської

Екологічна організація Greenpeace заявляє, що у Росії тільки 30% гідроспоруд визнано безпечними.

Російський філія міжнародної громадської природоохоронної організації Greenpeace заявила, що в Росії можлива екологічна катастрофа, аналогічна угорській.

Як наголошується в прес-релізі організації, в Росії близько 26 тисяч гідротехнічних споруд, з яких лише 30% визнані безпечними, а більш ніж 10% - безгосподарні.

"З огляду на жалюгідний стан багатьох гідротехнічних споруд в країні, не можна виключати ризик повторення угорської аварії, але вже в Росії. Прийдешня зима обіцяє бути холодною і сніжною, а це обіцяє нам масштабні повені, які цілком можуть призвести до прориву дамб особливо аварійних шламонакопичувачів", - вважає Іван Блоків, директор з програм Greenpeace Росії.

За даними галузевого розділу Російського регістра ГТС, на об'єктах промисловості та енергетики існує 951 комплекс гідротехнічних споруд. Стан понад 15% викликає побоювання, а стан 16 комплексів визнано незадовільними.

Нагадаємо, 4 жовтня на великому підприємстві з виробництва алюмінію в 160 кілометрах на захід від Будапешта стався вибух, в результаті чого була зруйнована гребля резервуара з отруйними відходами - так званим червоним шламом.

За даними рятувальників, в результаті вибуху з резервуара вилилося приблизно 1,1 мільйона кубометрів токсичних речовин.

У трьох областях було оголошено надзвичайний стан. У населеному пункті Девечер було затоплено близько 400 будинків. В результаті інциденту загинули вісім осіб, ще близько 150 отримали травми і хімічні опіки.

Читайте також:

Журнал Forbes оприлюднив світовий прогноз на майбутнє десятиліття

Екологи: Угорська отрута загрожує українцям захворюванням на рак

Токсини з Угорщини потраплять в Україну через 8 днів

В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: