Російська армія відповість на розміщення літаків ВПС США в Польщі

Росія невдоволена створенням військової бази США в Польщі та розміщенням підрозділу ВПС.

Росія врахує при розвитку своїх збройних сил рішення Вашингтона і Варшави розмістити підрозділ американських ВПС на авіабазі в Польщі, яке не відповідає інтересам безпеки в Європі, заявило МЗС РФ.

"Схоже, в даному випадку спрацював старий натовський рефлекс нарощування сили на шкоду безпеці інших держав. Тим більше дивно, що все це відбувається після позитивних підсумків саміту ради Росія-НАТО і декларацій альянсу, що Росія не розглядається в якості супротивника. Ми, зрозуміло, будемо змушені враховувати американо-польські плани при реалізації власних програм будівництва збройних сил і в роботі з нашими союзниками. Однак вважаємо, що інтересам безпеки в Європі відповідали б прямо протилежні рішення, що забезпечують, як мінімум, ненацеленность військового планування один проти одного ", - говориться в повідомленні зовнішньополітичного відомства.

На думку МЗС, розміщення підрозділу американських ВПС в Польщі доводиться розглядати у світлі  натовського плану оборони Польщі та країн Прибалтики від "можливої агресії з боку Росії", що став надбанням гласності.

"Нагадаємо в цьому зв'язку, що з 2009 року на польській території розміщені на ротаційній основі американські комплекси ППО "Петріот ", справжнє призначення яких теж викликає питання", - наголошується в повідомленні.

У грудні 2009 року у Варшаві було підписано польсько-американський договір про статус військ США на території Польщі. Відповідно до документа в Польщі створено тимчасову базу американських військ, яка після 2012 року стане постійною. На базі розміщені американські ракети ППО "Петріот", а пізніше з'являться ракети SM-3, які можуть застосовуватися для знищення балістичних ракет потенційного супротивника.

Читайте також:

Військова база США втратила майже на годину контроль над ракетами

НАТО хоче розширити системи ПРО на всю територію альянсу

На ракетній базі в США під час випробувань стався вибух

НАТО прийме Україну навіть з російськими військовими базами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: