Російська база повинна залишити територію Киргизстану – Атамбаєв

За його словами, Росія повинна спиратися на свої власні сили.

Коли закінчиться термін дії договору, російська база повинна буде піти з території Киргизстану.

Про це заявив президент країни Алмазбек Атамбаєв під час прес-конференції за підсумками року, повідомляє місцевий портал Report.

За його словами, Росія залишиться стратегічним партнером Киргизстану, але у військовому плані країна повинна спиратися на свої власні сили.

"Вважаю, що ми абсолютно правильно зробили щодо бази "Гансі" (авіабаза США в міжнародному аеропорту столиці Киргизстану, була виведена за рішенням президента Атамбаєва – ред.). Подобається це комусь чи ні. П'ять років пройшло і час показав, що це було правильне рішення. Киргизстан в майбутньому повинен спиратися тільки на свої сили. Це стосується і російської бази",— заявив Атамбаєв.

Президент також зазначив, що після закінчення строку дії договору база РФ "повинна буде піти" з території Киргизії.

"Звичайно, це, може, комусь не подобатися, але я зміг донести цю думку до президента Росії, і він мене зрозумів", — додав Атамбаєв.

Як відомо, на території Киргизії розміщена об'єднана російська військова база. Згідно з двосторонніми домовленостями, тут перебуває чотири об'єкти: авіаційна база Колективних сил швидкого реагування ОДКБ в місті Кант, випробувальна військово-морська база в місті Каракол, вузол зв'язку в селищі Чалдовар і автономний сейсмічний пункт в місті Майлуу-Суу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: