Російська церква пояснила, навіщо Кирилу дорогий годинник і автопарк

У РПЦ заявили, що ті, хто дорікає духовенству в розкоші, схожі на Іуду, який говорив, що не треба витрачати дорогоцінне миро на помазання Христа, а потрібно продати це миро і роздати гроші бідним.

Годинник патріарха Кирила
VIP.glavred
Годинник патріарха
Протоієрей Всеволод Чаплін розповів, чому священнослужителі мають право носити коштовні речі на прикладі патріарха Кирила, у якого дорогий автопарк та годинник марки Breguet (36 тисяч євро).

Отець Всеволод переконаний, що все це напускне багатство необхідне, щоб "відображати суспільний престиж Церкви". Він також зазначив, що "так звана розкіш" в Церкві створюється за рахунок пожертвувань, що є цілком природним.

"Люди хочуть, щоб церковні урочистості були найкрасивішими і дуже урочистими", - заявив отець Всеволод, відповідаючи на питання слухачів молодіжного лекторію в Москві.

"Коли люди жертвують щось на храм, на те, щоб духовенство виглядало гідно в тому числі і перед лицем усіх сильних світу цього, які міряють ставлення до людини грошима, це природне прагнення людини показати, що найголовніше - не раціональне витрачання коштів на ті чи інші минущі потреби, які ніколи не будуть повністю заповнені, а посвячення своїх коштів, своїх праць на те, що належить Богу, на ті символи, які нагадують нам, що головне - це не політика, не економіка, не обивательські потреби людини, не її матеріальні інтереси, а присутність Бога, Його таємниці й духовна вертикаль у навколишньому світі... "

Тих же, хто дорікає духовенству в розкоші, протоієрей Чаплін назвав недоброзичливцями і порівняв з Іудою. Адже це він говорив, що не треба витрачати дорогоцінне миро на помазання Тіла Ісуса Христа, а потрібно продати це миро і роздати гроші бідним.

Відповідаючи на питання про те, що "Святійший патріарх нібито носить дуже дорогий годинник, нібито у нього дорогий автопарк, резиденція", священик зазначив: "Коли робляться певні подарунки, це природно: люди хочуть, щоб їхні ієрархи виглядали не гірше, ніж представники світської влади, щоб храми виглядали не гірше, ніж резиденції світських правителів...".

Нагадаємо, автопарк патріарха Кирила включає в себе кілька Cadillac Escalade, Toyota Land Cruiser, Mercedes S-класу, включаючи броньовану модифікацію. А шахтарі Донбасу, яким патріарх розповідав про кризу, користолюбців, духовні цінності і згубний лібералізм, помітили на його руці дорогий годинник марки Breguet (36 тисяч євро).

Читайте також:

Новий Глава греко-католиків носить український годинник за 90 євро

Патріарх Кирило не знає, скільки коштує його Breguet

Янукович отримає від патріарха Кирила 50 тисяч доларів

Влада надасть Московському патріархату податкові пільги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: