Як російська "фабрика тролів" впливала на США і чому змінила Facebook на Instagram – доповідь Сенату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Комітет з розвідки оприлюднив звіт про втручання росіян у американські вибори 2016 року.

Фотоблог Instagram зіграв набагато більшу роль у російських маніпуляціях з американськими виборцями, ніж вважалося раніше, а також стане ключовим інструментом Росії у виборах 2020 року. Про це йдеться у звіті Комітету з розвідки Сенату США.

Повний звіт мовою оригіналу з'явився у відкритому доступі, він об'єднує інформацію від трьох незалежних дослідницьких груп - New Knowledge, Columbia University та Canfield Research.

За результатом вивчення масивів публікацій за 2015-2018 роки у Instagram зафіксовані 187 мільйонів взаємодій зі специфічним контентом, створеним росіянами, в той час як у Facebook – всього 77 мільйонів та 73 мільйони у Twitter. Діяльність тролів перемістилась до фотоблогу після того, як активність Росії у Twitter та Facebook була помічена та потрапила у широке обговорення. Крім того, виявлено, що у Facebook розміщувався контент, який спонукав користувачів іти до Instagram та підписуватись на потрібні сторінки.

ВідеоСША накладатимуть санкції на людей та компанії за втручання у вибори

Санкції за втручання у вибори. Президент США Дональд Трамп підписав наказ, що передбачає покарання для іноземців, які втручаються у процес волевиявлення американців. Це стосується і людей, і компаній. Каратимуть за хакерські атаки на виборчі системи, пропаганду або витік конфіденційної інформації політичного характеру. Санкції передбачають замороження активів, обмеження доступу до американських фінансових установ та заборону американських інвестицій у компанії з чорного списку. 

США накладатимуть санкції на людей та компанії за втручання у вибори

У звіті зазначили, що в той час, як Facebook та Twitter визнали негативну активність росіян та прозвітували про заходи для убезпечення від їхнього контенту, ті ж керівники фейсбуку, який володіє і фотоблогом, під час свідчень у Конгресі промовчали про інстаграм допоки їх не спитали, чи розповсюджувався віральний російський контент серед американських користувачів. А на запитання відповіли "оскільки у Instagram немає кнопки поширення посту, цей контент не може бути настільки віральним, як у Facebook". Однак дослідження свідчить, що створені "фабрикою тролів" пости широко обговорювались і були направлені на зміцнення позицій Трампа та критику Клінтон. Зокрема у фотоблогу під назвою @femenism_tag тодішню кандидатку звинувачували у недостатніх зусиллях, докладених до відстоювання прав жінок.

Вказується, що "Агентство інтернет-досліджень" часто залучало американців, які ні про що не здогадувались, до своїх активностей, а також збирало їхню персональну інформацію під виглядом виконання деяких завдань. Як приклад наводиться група в Facebook під назвою "Army of Jesus" (Армія Ісуса). Її адміністрували фахівці Агентства. Ця група пропонувала "безкоштовну консультацію людям, що страждають сексуальної залежності". Зібрана за допомогою подібної активності інформація про користувачів створювала можливість шантажувати або маніпулювати ними, зазначено в звіті.

ВідеоТрамп передумав і назвав Путіна відповідальним за втручання у вибори США

В інтерв'ю Дональд Трамп заявив, що вважає так, бо російський колега відповідає за те, що відбувається у його країні. Також він додав, що згоден із твердженням, що у 2016-му Росія таки втручалася у президентські вибори. Хоча ще цього понеділка після зустрічі з Путіним у Фінляндії Трамп говорив геть протилежне.

Трамп передумав і назвав Путіна відповідальним за втручання у вибори США

"Найсерйозніші активності Агентства були спеціально спрямовані на співтовариства темношкірих американців і, мабуть, були спрямовані на створення темношкірої аудиторії і залучення темношкірих американців як активів", - наголошується в дослідженні.

Російські фахівці, як зазначено в звіті, серйозно працювали над підривом довіри до традиційних американських медіа і при цьому "звеличували гідності Wikileaks і Джуліана Ассанжа". Так восени 2016 року, 4 жовтня, кілька сторінок в соціальних мережах, підконтрольних "фабриці", опублікували повідомлення, в яких відгукувалися про Ассанжа як про борця за свободу, а вже 7 жовтня Wikileaks оприлюднила вкрадені хакерами листи Джона Подести, керівника кампанії на той момент кандидата в президенти США Гілларі Клінтон. Його пошта була зламана, як встановлено пізніше під час розслідування, фахівцями з ГРУ Росії.

Раніше  Facebook видалив більше 600 сторінок, які були пов’язані із дезінформацією, Росією та Іраном. А колишній соратник "кухаря Путіна" розповів ЗМІ про діяльність "фабрики тролів" та втручання у вибори в США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції