Російська ФСБ заявила, що українські кораблі могли загрожувати Керченському мосту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російські спецслужби зявили, що захоплення кораблів було пов'язано "з попередженням провокацій".

У ФСБ Російської Федерації розповіли, що закриття Керченської протоки перед захопленням військових суден України було пов'язано з попередженням провокаційної акції, яка могла бути здійснена, зокрема, щодо Кримського мосту.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на слова першого заступника керівника Департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії Олексія Вольського.

"Насамперед, це було пов'язано з попередженням провокаційної акції, яка могла бути здійснена суднами ВМС України як щодо Кримського мосту, так і стосовно до безпеки мореплавання в Керч-Єнікальському каналі", - сказав він.

За словами Вольського, транспортно-технологічна схема в Керч-Єнікальському каналі діє таким чином, що в районах очікування накопичується велика кількість суден, зокрема з небезпечними вантажами.

"І будь-яке відхилення від тих правил, які є обов'язковими для всіх суден, можуть привезти до аварій, надзвичайних подій та техногенних катастроф", - заявив він.

Вольський додав, що в день інциденту переходу через канал очікували 166 цивільних суден.

Крім того, він вважає неправильним говорити про блокаду українських морських портів на Азовському морі з боку Росії. "Ніякої мови про так звану блокаду українських портів немає. Ніякої упередженості або перевищень повноважень не відбувалося", - додав росіянин.

Відео Росія подвоїла кількість військових кораблів в акваторії Азовського моря

Після нападу і захоплення моряків Росія щонайменше вдвічі збільшила кількість військових кораблів в акваторії Азовського моря, і готова й надалі нарощувати це угруповання - заявили в українському Генштабі. Нині росіяни продовжують блокувати Керченську протоку. 

Росія подвоїла кількість військових кораблів в акваторії Азовського моря

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому, за даними української влади, поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили до СІЗО у Москві. Всіх їх звинувачують у начебто незаконному перетині російського кордону.

29 листопада Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію надати інформацію про захоплених у полон українських моряків. Росія мала надати інформацію про захоплення військовослужбовців та юридичні підстави їхнього утримання. Також московська влада мала повідомити про місце утримання моряків, інформувати про їхні поранення та надану медичну допомогу. Російський уряд мав надати цю інформацію до понеділка, 3 грудня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції