Російська газета запропонувала взяти Платона Лебедєва на поруки

Головний редактор "Нової газети" пообіцяв суду працевлаштувати Платона Лебедєва після умовно-дострокового звільнення.

Головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов запропонував Платону Лебедєву постійну роботу в редакційному колективі на посаді економічного оглядача.

Таку заяву Муратов зробив на процесі про умовно-дострокове звільнення Лебедєва, яке розглядає Бєльський районний суд в Архангельській області.

"Я знаю, що особливу увагу ви приділяєте того, як людина буде працевлаштований після виходу з умовно-дострокового звільнення. Тому я хочу запропонувати Платону Леонідовичу місце економічного оглядача нашої газети", - сказав головний редактор "Нової газети", звертаючись до судді.

Він продемонстрував суду фотографію робочого місця, вже підготовленого для Лебедєва, договір, який готова укласти з ним редакція "Нової газети", табличку для майбутнього кабінету і передав через захисників нові візитки екс-олігарха.

Як повідомили журналісти, ця пропозиція викликала у Лебедєва посмішку.

У залі суду зібралося понад 40 осіб: родичі Лебедєва, журналісти, громадські діячі. На початку засідання в суді було зачитано лист дочки Лебедєва з проханням повернути тата додому.

"Татусю, якщо ти мене чуєш, знай, я тебе дуже люблю, ти в мене найкращий. Повертайся додому, і нехай Ходорковський теж повертається додому", - написала Маша Лебедєва.

Російські правозахисники стверджують, що екс-глава "Менатеп" має повне право на умовно-дострокове звільнення, але визнають, що шансів на це небагато.

Напередодні слухань стало відомо, що адміністрація колонії №14, де зараз відбуває покарання Лебедєв, направила в Бєльський суд негативну характеристику на нього. Це помітно погіршує шанси на те, що суд ухвалить рішення на користь Лебедєва.

Нагадаємо, раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва в'язнями совісті і зажадала звільнити їх після того, як закінчиться термін покарання за першим вироком у справі ЮКОСа - відповідно, 25 жовтня і 2 липня.

Ходорковський і Лебедєв наприкінці травня подали прохання про умовно-дострокове звільнення на тій підставі, що вони вже провели у в'язниці більше половини терміну в 13 років, призначеного їм по другій кримінальній справі.

24 травня Мосміськсуд підтвердив обвинувачувальний вирок у другій справі проти Ходорковського і Лебедєва, але скоротив їм терміни ув'язнення з 14 до 13 років. До 14 років позбавлення волі вони були засуджені в грудні 2010 року, коли Хамовнічеський суд Москви визнав їх винними в розкраданні всієї нафти, видобутої ЮКОСом з 1998 по 2003 роки.

Обидва бізнесмени не визнали свою провину і продовжують оскаржувати судові рішення як у першій, так і в другій справі; Ходорковський називав ці справи політично мотивованими.

10 червня засуджені були етаповані з СІЗО "Матроська тиша" в колонії для подальшого відбування покарання. Ходорковського доставили в колонію міста Сегежа в Карелії, а Лебедєва - до Бєльської колонії в Архангельській області.

Читайте також:

На зоні Ходорковського відправили кочегарити і ремонтувати труби

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Ходорковський і Лебедєв подали прохання про дострокове звільнення

Проти Ходорковського можуть порушити третю справу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: