Російська "мажорка", яка збила двох дівчат, сяде в тюрму лише через 14 років

Винна у смертельному ДТП дочка російської чиновниці понесе покарання лише у 2024 році: виконання вироку відстрочили, бо вона народила дитину.

ДТП Анни Шавенкової_4
Юлія Пяткова залишилася інвалідом на все життя
Дочку голови виборчкому Іркутської області РФ Анну Шавенкову, яка в грудні минулого року збила двох дівчат на тротуарі, засудили до трьох років колонії-поселенні (у Росії - місце позбавлення волі з найбільш м'яким режимом).

Але покарання винуватиця ДТП відбуватиме тільки через 14 років: суд врахував, що за час розслідування Шавенкова народила дитину.

Крім того, Шавенкову позбавили права управляти автомобілем протягом найближчих трьох років. Але, як сказав представник суду, машину, яка не тільки збила пішоходів, але і врізалася в будівлю, Шавенковій повернуть.

Нагадаємо, 2 грудня 2009 року 28-річна Шавенкова на машині Toyota Corolla вилетіла на тротуар поряд з Байкальським університетом економіки і права в Іркутську і збила двох сестер. Одна з дівчат загинула, інша залишилася інвалідом на все життя.

Інцидент зафіксували камери спостереження і зняли мобільні телефони численні очевидці. Відеозаписи швидко потрапили в Інтернет і викликали значний суспільний резонанс: на них видно, що Шавенкова навіть не підійшла до потерпілих, а насамперед почала оглядати пошкодження автомобіля.

У суді підсудна повністю визнала свою провину, але з постраждалою Юлією Пятковою та її родичами не спілкувалася.

Постраждалі незадоволені вироком і збираються оскаржити його. Захист звернув увагу, що Шавенкова управляла автомобілем після семирічної перерви і до аварії вже спровокувала ще кілька інцидентів на дорозі.

Юлія Пяткова заявила, що не хоче помсти і жорстокості, але буде наполягати на справедливому вирішенні справи. Те ж саме заявив і батько сестер: "Для мене Анна Шавенкова - злочинниця, яка вбила одну мою дочку і покалічила другу". За його словами, покарання для обвинуваченої має бути справедливим.

Обурену реакцію блогерів викликало не тільки поведінка Шавенковой на відеозаписі події, але й її зв'язки в місцевій еліті.

Мати винуватиці ДТП Людмила Шавенкова - голова обласної виборчкому, а сама Анна досі значиться в списках консультантів апарату фракції "Єдиної Росії" в обласному законодавчих зборах. Виходячи з цього, багато коментаторів стверджували, що Шавенкова повністю уникне кримінальної відповідальності.

Попри те, що в результаті Шавенкову все ж таки засудили, коментатори звертають увагу на те, що російські суди далеко не завжди відстрочують набрання чинності вироків матерям неповнолітніх дітей: відомим прикладом може служити засуджена у справі ЮКОСа Світлана Бахміна, яка відсиділа більше чотирьох років.

На це вказав і адвокат Віктор Григоров. "Ми вважаємо, що покарання не відповідає тяжкості події. Виходить, що кожен, у кого є неповнолітня дитина, може спокійно здійснювати злочини", - підкреслив він.

Всі 14 років Шавенкова буде залишатися під підпискою про невиїзд.

Читайте також:

Білявка переплутала гальма з газом і збила 2 студенток на тротуарі

Сестру екс-зятя Ющенка за ДТП ув'язнили на 4 роки

Криворізька студентка переплутала гальма з газом і розчавила автомийника

У резонансному ДТП у Києві підозрюють 18-річного сина "бензинового короля"

ВідеоБілявка переплутала гальма з газом і збила 2 студенток на тротуарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: