Російська мова отримає в Південній Осетії статус офіційної

Осетинська мова буде в РПО державною, а російська - офіційною - для спілкування в держустановах.

У Південній Осетії російська мова стане офіційною. Власне – у Південній Осетії розробляються три нових законопроекти. На науково-практичній конференції, присвяченій темі розвитку осетинської мови і культури, заступник спікера парламенту РПО Міра Цховребова повідомила: "У найближчий час у парламенті ухвалюватимуться найважливіші закони, що стосуються нашої культури і мови: "Про державну мову РПО", "Про осетинські прізвища" і "Про найменування географічних об'єктів РПО".

За її словами, "закон про найменування географічних об'єктів передбачає, що всім топонімічним назвам, які існують в даний час, буде повернуто їхнє осетинське звучання, якщо вони перекручені або перероблені на інший лад".

Скоро всі жителі республіки будуть мати можливість повернення своїх осетинських прізвищ, які довгий час змінювалися в перекладі на інші мови. "Це надзвичайно важливий закон. Історія написання наших прізвищ - це історія нашої долі. Поки вони спотворювалися на грузинський лад, потім з грузинського їх перекладали російською, потім знову грузинською. У результаті ми втратили свої фамільні імена", - зазначила Цховребова.

Що стосується закону "Про державну мову РПО", то він закріплює статус державної за осетинською. А російська мова залишиться в статусі офіційної. "Це буде мова спілкування в держустановах, мова роботи, діловодства", - повідомила Цховребова.

Читайте також:

Україна відмовилась визнавати незалежність Абхазії і Південної Осетії

Президент Абхазії заборонив даїшникам зупиняти російські машини

Абхазія та Південна Осетія доручили Росії охороняти свої кордони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: