Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російська опозиційна газета програла в суді главі "Роснефти" через розслідування про яхту

Редакція має опублікувати спростування щодо інформації, що Сечин володіє однією з найбільших яхт.

У Москві Басманний суд Москви задовольнив позов глави "Роснефти" Ігоря Сечіна до російського видання "Новая газета" і зобов'язав редакцію спростувати статтю про те, що він нібито володіє яхтою "Свята принцеса Ольга".

Про це повідомляє РИА Новости з залу суду.

"Позовні вимоги задовольнити", — заявила суддя Галина Грабовська. У суді вирішили, що редакція повинна опублікувати спростування на сайті і в друкованій версії газети.

Адвокати керівника "Роснефти" просили визнати не відповідними дійсності і такими, що порочать честь, гідність і добре ім'я позивача, дані про те, що він нібито пов'язаний з однією з найбільш розкішних яхт у світі, що нібито приховує інформацію про закордонне майно і що його витрати нібито перевищують офіційні доходи його та членів його сім'ї.

Водночас представники газети наполягали, що публікація — журналістське розслідування щодо суспільно значимої теми, а становище позивача у суспільстві вимагає від нього більшої терплячості до критики в ЗМІ. Висновок про те, що дружина позивача багато часу проводить на яхті, схожої на яхту "Свята принцеса Ольга", автор зробив через фотографії з соцмереж, геотегів і програми, яка простежує маршрути яхт.

"У статті немає твердження, що яхта належить Сечіну. Те, що на яхті відпочивала дружина позивача, не свідчить про те, що вона є його майном. Автор статті висловлює сумніви, що яхта є майном позивача", — заявив юрист газети Ярослав Кожеуров.

Однак адвокат Сечіна Олена Забралова заявила, що в статті використано прийом "прихованого затвердження".

Нагадаємо, у розслідуванні йшлося про те, що один з найвпливовіших людей Росії і керівник "Роснефти" Ігор Сечін володіє яхтою, вартість якої не менше 100 мільйонів доларів. Судно St. Princess Olga ("Свята принцеса Ольга") посідає 72-е місце в рейтингу 100 найбільших яхт у світі.

Ім'я власника St. Princess Olga трималося в строгому секреті. Однак в Мережі були виявлені фотографії з яхти, опубліковані дружиною Ігоря Сечіна. З багатьох деталей можна зробити висновок, що це саме вона, а також місця на фото збігаються з маршрутом яхти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції