Російська влада вперше дала згоду на проведення "Дня гніву" у Москві

Акція "День гніву" у Росії вперше пройде зі згоди влади. Організатори називають це "невеликою, але важливою перемогою" цивільної громадськості.

Влада Москви вперше дала згоду на проведення опозиційної акції "День гніву".

Опозиційні рухи зберуться у суботу, 12 лютого, о 14:00 (13:00 по Києву) в Москві на Театральній площі, повідомив координатор рухів Московський Рада та "Лівий фронт" Сергій Удальцов.

У акції мають взяти участь 300 осіб.

Після її закінчення учасники планують зі своїми пропозиціями пройти до адміністрації президента РФ, однак на цей хід московські влади дозвіл вже не дали. При цьому мєрія Москви пояснила це тим, що учасники завадять дорожньому руху.

За словами Удальцова, рішення влади з приводу маршу організатори вважають незаконним, оскільки просили виділити тільки одну смугу дороги, а не перекривати її цілком. Він висловив надію на те, що влада і правоохоронні органи не будуть "створювати незаконні перешкоди" ходу. "Переміщатися по вулицях міста нам жоден закон не забороняє", - зазначив він.

За словами організатора акції, подібні рухи будуть відбуватися регулярно, "приблизно раз на квартал, у два-три місяці, теж 12-го числа".

"Будемо нарощувати, я думаю, масовість наших виступів, тому що на узгоджену акцію, звичайно, люди будуть виходити більш активно, не боячись бути заарештованими ", - заявив Удальцов.

Він пообіцяв, що через морози мітинг буде проводитися "дуже енергійно".

Відмітимо, що акція "День гніву" вперше за останній рік узгоджена з московською владою. У 2010 році уряд Москви сім разів поспіль відмовляв у проведенні "Дня гніву", а самі акції розганяла міліція.

Удальцов називає дозвіл московської влади на проведення мітингу "невеликою, але важливою перемогою" цивільної громадськості.

Організатори "Дня гніву" закликають приносити на площу "чорні мітки" - будь-які предмети чорного кольору. За словами Удальцова, "чорна мітка" стане символом недовіри до реалізованої сьогодні соціально-економічній політики.

Раніше Удальцов повідомив, що учасники мітингу мають намір вимагати прямих виборів губернаторів, передачі органам місцевого самоврядування реальних повноважень, розширення прав профспілок, введення прогресивної шкали оподаткування та податку на предмети розкоші, ефективної міграційної політики, вирішення проблеми "обдурених пайовиків", перегляду Генплану, порятунку Хімкінского лісу, вирішення транспортної проблеми, розслідування підсумків діяльності колишніх московської урядів.

Крім того, учасники акції вимагатимуть, щоб протягом місяця відбулася зустріч представників оргкомітету "Дня гніву" з керівництвом країни і міста - для відкритого обговорення ініціатив та пропозицій.

Очікується, що в акції візьмуть участь представники різних опозиційних політичних організацій, зокрема об'єднаний демократичний рух "Солідарність", СДПР, "Нація свободи", Армія волі народу, Трудова Росія, Лівий Фронт, рух "Вперед", Соціалістичний опір.

Акції протесту в рамках "Дня гніву" 12 лютого також пройдуть ще в 20 містах Росії, в тому числі Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Пензі, Іванові, Єкатеринбурзі, Красноярську, Воронежі, Кірові, Уфі і Калінінграді.

Читайте также:

У Москві проведуть "День гніву" всупереч забороні влади

До Сербії докотився "День гніву": тисячі людей на вулицях, зброя напоготові

У Сирії готують свій День гніву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: