Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російське Міноборони буде забирати приватні пекарні і ательє в разі війни

Під нові правила потрапляє широкий спектр організацій.

Міноборони Росії одержало право в разі введення воєнного стану мобілізувати незалежно від форм власності підприємства харчової та швейної промисловості та ремонтні організації.

Порядок мобілізації підприємств описаний в пакеті документів "Плану оборони Російської Федерації на 2016-2020 роки" (РФ), повідомляють "Известия" з посиланням на представника російського військового відомства.

За його словами, нова схема була випробувана під час навчань "Кавказ-2016". Експеримент із мобілізації підприємств проходив в окупованому Криму, Інгушетії і Ставропольському краї.

ЗМІ пишуть, що "не йдеться про вилучення підприємств у власників або їхню націоналізацію", а після скасування воєнного стану їх власникам виплатять компенсацію.

Під нові правила потрапляє широкий спектр організацій: від приватних пекарень, ательє і гаражних ремонтних майстерень до м'ясо-молочних холдингів, регіональних автомобільних ремонтних сервісів (включаючи дилерські) і великих логістичних компаній, які мають свої приватні парки автобусів та вантажівок.

Експерти відзначають, що ідея мобілізації підприємств не нова: ще в СРСР існувала система мобілізації промислового фонду, включаючи транспортні, швейні та харчові активи.

Зазначається, що повна мобілізація промислових активів російським військовим відомством може початися тільки у разі загрози глобальної війни.

Раніше повідомлялося, що в Петербурзі затвердили продовольчі нормативи на випадок війни: так, містянам гарантують отримання 300 грамів хліба на добу протягом 20 днів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції