Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російське МЗС пов'язало конфлікт у Керченській протоці з президентськими виборами в Україні

У Росії продовжують називати агресію проти українських човнів "провокацією".

Російське МЗС висловило рішучий протест щодо подій у Керченській протоці, яку у РФ назвали "грубим порушенням кораблями ВМС України правил мирного проходу в територіальному морі Російської Федерації у Чорному морі".

Росія звинувачує українську сторону у нібито порушенні руху кораблів та у "роздмухуванні істерії навколо Азовського моря та Керченського проливу". Також вважає, що ці дії були спрямовані на посилення санкцій проти РФ.

"Все це, вочевидь, було направлено і на відволікання уваги від внутрішньополітичних проблем у самій Україні. Підтвердженням тому став намір Києва ввести в країні воєнний стан, що в світлі майбутніх президентських виборів навесні 2019 року має досить одіозний вигляд" – йдеться у заяві.

"Хотіли б попередити українську сторону, що лінія на провокування конфлікту з Росією в акваторії Азовського і Чорного морів, яка проводиться Києвом в координації з США і ЄС, може спричинити  серйозні наслідки", - погрожує російське МЗС.

Також згадали про акції під російськими дипустановами і закликали забезпечити їхню недоторканність.

ВідеоЛавров назвав події у Керченській протоці "провокацією" проти РФ

Офіційно Кремль ще тримає мовчанку щодо подій у морі, але проти захоплених українських суден вже відкрили кримінальне провадження - їх звинувачують у порушенні кордону. Тим часом Лавров під час спільної прес конференції з Домініканським колегою на питання щодо ситуації у Керченській протоці заявив, що захід безоглядно підтримує Порошенко, а події були однозначною провокацією. 

Лавров назвав події у Керченській протоці "провокацією" проти РФ

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

На засіданні військового кабінету та РНБО вирішили запровадити в Україні воєнний стан на два місяці. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада, яка планує зібратися о 16:00 понеділка, 26 листопада.

Президент України Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

Залиште свій коментар

Вибір редакції