Російські депутати узаконили поліцейських і дозволили їм бити жінок

Держдума прийняла закон "Про поліцію" і, вирішивши, що перед законом всі однакові, дозволила бити жінок. Виняток зроблено для тих, хто має "видимі ознаки вагітності".

Держдума прийняла закон "Про поліцію" і дозволила майбутнім поліцейським бити жінок. Крім тих, у яких є "видимі ознаки вагітності".

Тим самим депутати завершили роботу над документом, який вперше, ще до офіційного внесення проекту до парламенту, був запропонований до широкого громадського обговорення, в тому числі через Інтернет. Опозиційні фракції голосували проти.

Таким чином, з 1 березня замість міліції в Росії буде діяти поліція. Назва змінюється в рамках корінного реформування МВС, спрямованого на підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів.

Найприкметніша дискусія розгорнулася під час обговорення поправок у другому читанні. Фактично, Держдума дозволила майбутнім поліцейським бити жінок за винятком тих, у кого є "видимі ознаки вагітності". Запропонована поправка до законопроекту "Про поліцію", що містить вимогу заборонити правоохоронцям застосовувати силу проти представниць слабкої статі, не знайшла підтримки у більшості народних обранців.

У ході обговорення поправок до законопроекту "Про поліцію" (до речі, в п'ятницю він прийнятий парламентом у другому читанні) депутат з "Єдиної Росії" Андрій Макаров запропонував прибрати уточнення "з видимими ознаками вагітності", заборонивши взагалі бити жінок. "Я, чесно кажучи, викинув би" видимі ознаки вагітності "і скажу, що в принципі жінок-то бити не можна", - сказав депутат.

За його словами, комітет Держдуми з безпеки відхилив дану поправку до законопроекту на тій підставі, що вона не враховує інтереси охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю, а також необґрунтовано створює загрозу для життя і здоров'я громадян. Макаров, у свою чергу, підкреслив, що залишається на своїй позиції і вважає, що "жінок бити недобре".

Депутати зустріли оплесками це зауваження. "Ті, хто аплодують, на секунду задумайтеся, що порівняно недавно такі, з дозволу сказати, жінки підірвали кілька літаків", - зауважив, однак, заступник голови комітету з безпеки Володимир Колесніков, який доповідав по законопроекту.

Головуючий на засіданні перший віце-спікер Держдуми Олег Морозов резюмував цю дискусію так: "Поправка відхиляється за принципами гендерної рівності".

Читайте також:

Перейменування російської міліції в поліцію обійдеться у сотні мільйонів рублів

Росіяни запропонували перейменувати міліцію на "інквізицію"

Міліціонер 10 років ґвалтував пасербицю, "заліковуючи душевні травми"

Троє міліціонерів відзначили своє професійне свято зґвалтуванням на цвинтарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: