Російські дипломати у Греції втручалися у процес вирішення історичної суперечки з Македонією

Дата публікації
Перегляди
1744
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російські дипломати у Греції втручалися у процес вирішення історичної суперечки з Македонією

Фото: Reuters

В уряді країни зазначили, що вони не терпітимуть порушення міжнародного права та неповагу до Греції.

Греція висилає двох російських дипломатів та планує заборонити в’їзд двом російським послам через їхнє втручання у процес вирішення історичної суперечки з Македонією щодо назви колишньої югославської країни.

Про це з посиланням на власні джерела повідомило агентство AFP.

"Грецький уряд хоче хороших відносин з усіма державами, але не може приймати такі стосунки, що порушують міжнародне право і не поважають грецьку владу. У цьому контексті були ухвалені певні заходи", - заявив представник уряду Дімітріс Цанакопулос.

Він не назвав, які саме заходи будуть вжиті та через що, однак джерела агентства запевняють, що йдеться про вислання двох дипломатів РФ та заборону на в’їзд ще двом послам. Причиною цього стала спроба росіян вплинути на процес врегулювання історичної суперечки з Македонією щодо її назви. Афіни звинувачують їх у спробі підкупу церковної верхівки на півночі країни, яка відома своїм патріотизмом, та місцевої влади у тому ж регіоні для провокацій масштабних протестів проти угоди із Македонією.

Суспільний грецький телеканал ERT1 повідомив, що дипломатів було арештовано минулого тижня.

Греція висилає російських дипломатів

Греція висилає російських дипломатів

Нагадаємо, вранці 11 липня стало відомо, що Греція має намір вислати двох російських дипломатів і заборонити в'їзд ще двом, звинувачуючи їх у втручанні у внутрішні справи та незаконні дії проти національної безпеки країни. Своєю чергою, російське МЗС заявило, що дзеркально відповість на вислання російських дипломатів з Греції.

Греція була однією з небагатьох європейських країн, яка не видворила російських дипломатів, у відповідь на спробу отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії.

Фото: ТСН.ua

 

Наступна публікація