Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські дипломати у Греції втручалися у процес вирішення історичної суперечки з Македонією

В уряді країни зазначили, що вони не терпітимуть порушення міжнародного права та неповагу до Греції.

Греція висилає двох російських дипломатів та планує заборонити в’їзд двом російським послам через їхнє втручання у процес вирішення історичної суперечки з Македонією щодо назви колишньої югославської країни.

Про це з посиланням на власні джерела повідомило агентство AFP.

"Грецький уряд хоче хороших відносин з усіма державами, але не може приймати такі стосунки, що порушують міжнародне право і не поважають грецьку владу. У цьому контексті були ухвалені певні заходи", - заявив представник уряду Дімітріс Цанакопулос.

Він не назвав, які саме заходи будуть вжиті та через що, однак джерела агентства запевняють, що йдеться про вислання двох дипломатів РФ та заборону на в’їзд ще двом послам. Причиною цього стала спроба росіян вплинути на процес врегулювання історичної суперечки з Македонією щодо її назви. Афіни звинувачують їх у спробі підкупу церковної верхівки на півночі країни, яка відома своїм патріотизмом, та місцевої влади у тому ж регіоні для провокацій масштабних протестів проти угоди із Македонією.

Суспільний грецький телеканал ERT1 повідомив, що дипломатів було арештовано минулого тижня.

ВідеоГреція висилає російських дипломатів

Греки звинувачують росіян у втручанні у внутрішні справи та незаконних діях проти національної безпеки країни. За інформацією грецької преси, в Афінах вважають, дипломати поширювали неправдиву інформацію та намагались підкупити грецьких колег. Саме тому, уряд Греції закликав негайного вислати із країни двох співробітників посольства Росії та заборонити в'їзд ще двом.

Греція висилає російських дипломатів

Нагадаємо, вранці 11 липня стало відомо, що Греція має намір вислати двох російських дипломатів і заборонити в'їзд ще двом, звинувачуючи їх у втручанні у внутрішні справи та незаконні дії проти національної безпеки країни. Своєю чергою, російське МЗС заявило, що дзеркально відповість на вислання російських дипломатів з Греції.

Греція була однією з небагатьох європейських країн, яка не видворила російських дипломатів, у відповідь на спробу отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії.

Країни, які вислали російських дипломатів. Інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції