Російські екологи попередили Меркель про новий Чорнобиль

Російські екологи попереджають Ангелу Меркель про нову масштабну екологічну катастрофу, яка за рівнем розповсюдження радіації може перевищити Чорнобиль.

Екологи Росії і опозиційні партії виступили проти ввезення в Росію ядерних відходів з Німеччини. З такою офіційною заявою вони звернулися до канцлера ФРН Ангели Меркель.

Німецькі ядерні відходи мали бути доставлятися, зберігатися і перероблятися на спеціалізованому підприємстві "Маяк", що знаходиться в Челябінській області.

Зберігання ядерних відходів з Німеччини на челябінському підприємстві може стати бомбою уповільненої дії. Ні про які міжнародні стандарти зі зберігання ядерних відходів на "Маяку" не може бути й мови.

При ввезенні ядерних стрижнів на територію Росії, можливі теракти на дорогах з невідомими наслідками. У країні високий рівень корупції. І найголовніше, що велика кількість ядерних відходів потрапить в річку Теча і в інші водойми на території області.

Крім того, якщо на підприємстві "Маяк" відбудеться будь-яка аварія, то Чорнобиль буде виглядати лише як незначний інцидент.

Щорічно в річку Теча потрапляє від 5 до 6 мільйонів кубічних метрів радіоактивних стічних вод. Рівень радіоактивного випромінювання становить 4000 мікрорентген, що в 200 разів вище норми. Аналізи води також показали наявність цезію-137 та стронцію-90.

У 2004 році було прийнято угоду між Росією і Німеччиною про повернення в Росію відпрацьованих матеріалів. Мова йде про 950 паливних стержнів з колишнього німецького дослідного центру в Россендорфі, який був обладнаний з допомогою СРСР.

Читайте також:

Екологи: російська влада приховує загрозу "другого Чорнобилю"

Уряд засіє землі в Чорнобильскій зоні

2011 буде оголошено роком вирішення проблем Чорнобиля

Представники BP вперше постали перед судом через "нафтовий Чорнобиль"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: