Російські хакери атакували депутатів Бундестагу, німецьку армію і посольства в Берліні - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Атаку могло здійснити кіберугруповання, яке пов'язують із російськими спецслужбами.

Депутати Бундестагу, Бундесвер і кілька посольств у Берліні зазнали хакерської атаки 14 листопада.

Про це пише в четвер, 29 листопада, часопис Der Spiegel із посиланням на Федеральне відомство з охорони конституції.

За даними журналу, атаку могло здійснити кіберугруповання Snake (Turla), яке пов'язують із російськими спецслужбами. Хакери отримали доступ до електронних скриньок німецьких депутатів. При цьому йдеться не про мережу Бундестагу, а про партійну пошту, уточнює видання.

Скільки саме скриньок зламали, а також чи стався витік даних, не повідомляється. У Федеральному відомстві з охорони конституції на запит Der Spiegel зазначили, що "жертви кібернападу пов'язані головно зі сферами держави і політики".

Як підозрюють, угруповання Snake може стояти за хакерською атакою на урядову мережу Німеччини, яка відбулася на початку 2018 року. У звіті Федерального відомства з охорони конституції за 2016 рік зазначається, що група Snake, відома також під назвою Turla, існує з 2005 року й має "дуже складне й високоякісне шкідливе програмне забезпечення".

ВідеоНімецькі журналісти звинувачують хакерів з Росії у кібератаці на МЗС та Міноборони країни

За даними ЗМІ, тривала вона більше року. У Німеччині втручання помітили лише минулого грудня. Під час кібератаки могли вкрасти документи німецької влади. Та подробиць не розголошує і запевняє, що ситуація під контролем. Хакери, що стоять за атакою, належать до угруповання Fancy Bear, або ж "Вигадливий ведмідь".

Німецькі журналісти звинувачують хакерів з Росії у кібератаці на МЗС та Міноборони країни

 

Вибір редакції