Російські хакери атакували федеральну прокуратуру США: зламали записи пошти

Російські хакери атакували федеральну прокуратуру США: зламали записи пошти

Фото: Associated Press

Хакери могли отримати доступ до офіційних листів, які часто містять обговорення стратегії розгляду справ та імена конфіденційних інформаторів,

Російські хакери зламали облікові записи електронної пошти низки найвідоміших федеральних прокурорів по всій країні. Вони ж стояли за масштабною кампанією кібершпіонажу на SolarWinds.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на Міністерство юстиції США.

Кібератака тривала від 7 травня до 27 грудня 2020 року. Такі часові рамки помітні через відомий злом компанії SolarWinds в 2020 році, в якому також звинувачують росіян. 

Загалом зламано 80% облікових записів електронної пошти Microsoft, які використовуються співробітниками чотирьох прокурорських офісів в Нью-Йорку. Міністерство юстиції заявило, що під час кібератаки був зламаний обліковий запис електронної пошти щонайменше в одного співробітника в 27 прокуратурах США.

Викладачка юридичного факультету Колумбії, Дженніфер Роджерс, яка свого часу була федеральним прокурором у Нью -Йорку, зазначила, що офіційні листи часто містять різного роду конфіденційну інформацію, включаючи обговорення стратегії розгляду справ та імена конфіденційних інформаторів.

"Я не пам’ятаю, щоб коли-небудь хтось приносив мені документ замість того, щоб надіслати його мені електронною поштою через міркування безпеки", - сказала вона.

Нагадаємо:

  • Раніше Байден переговорив телефоном з російський президентом Володимиром Путіним. Під час бесіди вони говорили, зокрема, про кібератаки на критичні об'єкти інфраструктури США. Американський лідер вимагає, аби Кремль вжив заходів щодо припинення діяльності хакерів, які діють на території РФ. Він наголосив, що Вашингтон буде вживати всі  необхідні заходи для захисту своїх громадян і інфраструктури від кіберзлочинів.
  • Представники США 15 квітня оголосили про заходи, спрямовані на залучення уряду Росії до відповідальності за злом комп'ютерних мереж компанії SolarWinds, повідомлення про винагороди за знищення американських військовослужбовців в Афганістані і спроби втручання у вибори в США 2020 року.
  • На початку липня кібератака, здійснена пов'язаними з Росією хакерами, торкнулася понад тисячі компаній в 17 країнах. Збиток був нанесений компаніям в Великій Британії, ПАР, Канаді, Аргентині, Мексиці та Іспанії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація