Російські літаки бомблять цивільні лікарні у Сирії - NYT

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Напади на лікарні заборонені міжнародним законодавством.

Газета The New York Times провела розслідування щодо авіаударів російських військових в Сирії. Журналісти переконують, що армія РФ бомбила не тільки військові об'єкти, а й цивільні лікарні.

Під час журналістського розслідування було отримано записи про розмови між російськими пілотами про їхні польоти над Сирією. Ці записи записувалися бійцямм сирійської опозиції.

На відео, опублікованому газетою, пілоти отримують місцерозташування мішеней і повідомляють про напад. New York Times навіть має відеозаписи нападів, оскільки сирійці, спостерігаючи за присутністю російських розвідувальних літаків, встановлювали відеокамери на випадок нападу.

На одному з відеозаписів видно, що атака здійснюється за допомогою точних бомб, які вибухають не під час удару об землю, а через мить. Як зазначається, такого озброєння немає в сирійських військових.

Напади на лікарні заборонені міжнародним законодавством.

Перші удари 5 травня близько 14:30 припали на хірургічну лікарню Набада аль-Хайат на півдні Ідліб - на її дах впали три високоточні бомби, жертв не було, оскільки співробітників евакуювали за три дні до цього. Бомби, яких немає на озброєнні у сирійської авіації, використовувалися в цьому і ще в одному випадку, відзначили військові експерти.

Через три години, близько 17:30, чотири авіаудари з різницею в 5 хвилин припали на хірургічну лікарню Кафр Набла за три кілометри на північний захід від першої. У небі був російський літак, а на записах переговорів чоловік, якого видання ідентифікувало як льотчика, в цей же час сказав: "Спрацьовано". Тоді загинув чоловік, пацієнти і персонал всередині "дихали через кисневі балони, щоб не задихнутися від бетонного пилу", розповів лікар.

Протягом 12 годин ще два удари сталися в ортопедичну лікарню біля села Кансафра в Ідлібі і на півночі провінції Хама в печерному госпіталі аль-Магара в Кафр-Зейт. У небі спостерігачі також фіксували російські літаки.

Війна у Сирії триває від 2011 року, коли низкою арабських країн прокотилася хвиля антиурядових повстань. Уряд Сирії відтоді воював і досі воює проти різних опозиційних до нього сил, зокрема й ісламістських структур на кшталт терористичної "Ісламської держави". Захід неодноразово закидав сирійському уряду застосування у війні забороненої, зокрема хімічної, зброї. За ці роки уряду на чолі з Башаром Асадом вдалося повернути контроль над більшою частиною території країни.

11 серпня стало відомо про те, що урядова армія Сирії захопила стратегічно важливе місто Аль-Хобейт у провінції Ідліб - останній, яку контролюють повстанці. Захоплення Аль-Хобейта є найзначнішим прогресом армії Асада від моменту початку її наступу в провінції Ідліб три місяці тому, заявили у базованому в Лондоні Сирійському центрі моніторингу за дотриманням прав людини. За його даними, в боях за Аль-Хобейт загинули більше сотні бійців з обох сторін. При цьому сирійська армія та її союзники приблизно дві тисячі разів завдавали по повстанцях артилерійських та авіаударів.

Сирія, хто з ким воює, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції