Російські найманці ПВК "Вагнера" просять у Путіна легалізувати їхній статус – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Учасники військових конфліктів скаржаться на погрози та відсутність "соціальних гарантій".

Російські представники ПВК "Патріот", "Вагнера" та інших звернулися до влади РФ із вимогою легалізувати приватні військові компанії. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У тексті була оприлюднена так звана відкрита заява "Загальноросійських Офіцерських Зборів", в якій група "ветеранів збройних сил РФ і бойових дій" скаржиться на відсутність  соціальних гарантій та наголошує на загрозах через роботу найманцями.

"Через відсутність правового статусу учасника приватної військової компанії солдати і офіцери, даних бойових підрозділів, не мають ніякої соціальної, реабілітаційної, економічної підтримки з боку держави", - вказано у тексті.

Звернення російських найманців
Радіо Свобода

Також у відкритому листі наголошується, що керівники таких військових компаній ("Патріот", "Вагнер" і ін.) "отримують державні нагороди з рук особисто президента РФ".

Окрім цього, найманці поскаржилися, що перебувають на особливому обліку в МВС і ФСБ РФ і постійно піддаються перевіркам. А сім'ї загиблих найманців замовчують їхню участь у приватних військових компаніях через відсутність правових механізмів.

У зверненні приватні найманці вимагають визнати за ними статус учасників бойових дій.

За даними журналістів, вказане звернення відправили до адміністрації президента РФ. На листі стоїть підпис "голови комітету Загальноросійського офіцерського зібрання" Євгена Шабаєва.

Раніше в СБУ розповіли, скільки українців входять до складу банди російських найманців "Вагнер". За словами очільника відомства Василя Грицака, всі вони є колишніми військовими. Також він запевняв, що ПВК "Вагнер" воюють на Донбасі ще від 2014 року, а також вони причетні до трагедії ІЛ-76. Загалом, за даними СБУ, нині встановлено особи 1587 членів угруповання. 

ВідеоСБУ надала докази причетності найманців "Вагнера" до окупації Криму та котла в Дебальцевому

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції