Російські олігархи через падіння цін на нафту втратили вже $ 11 млрд - The Telegraph

Тільки статки одного Путіна скоротилися на 1,3 млрд доларів.

13 найбагатших людей в Росії з початку 2016 року втратили більше 11 млрд доларів. Про це пише британська газета The Telegraph.

Як зазначає видання, російські олігархи втратили на падінні цін на нафту дуже великі гроші, а те, що залишилося, багато з них намагаються вивезти з Росії.

"Російські мільярдери не залишаться без грошей, але жорстке падіння ринків і цін на сировину, безсумнівно, підрізало їм крила і призвело до закінчення епохи їх зростаючого впливу", - зазначає газета.

У статті також йдеться, що "ці люди виникли з нізвідки і придбали неймовірні багатства. Але епоха російського олігархату доходить кінця, так як різке падіння ціни на нафту і колапс курсу рубля призвели до величезних для них втрат".

Так, за даними газети, Роман Абрамович, який зробив мільярди на продажу "Сибнефти", втратив близько 820 млн доларів з початку року, Алішер Усманов - близько 910 млн.

Бізнесмен Володимир Потанін втратив 1,3 млрд доларів, а вартість активів Леоніда Міхельсона впала на півтора мільярда, пише газета, ґрунтуючись на даних індексу мільярдерів Bloomberg.

Видання також зазначає, що враховуючи всі невизначеності на російському політичному горизонті і непрозору мережу взаємовідносин навколо президента Путіна, багато олігархів вирішили вивести свої гроші з Росії.

До того ж, термінова необхідність вивести гроші призвела до різкого зростання цін на багато видів активів по всьому світу - дорогі яхти, вілли, твори мистецтва.

ВідеоРосійська нафта стає дешевшою за воду і горілку

Ринок нафти продовжує лихоманити. Ціни стрімко падають. Особливо ця тенденція посилилась після початку 2016 року. Країни-експортери чорного золота ніяк не можуть домовитися про зменшення видобутку, що стало причиною перенасичення ринку. Глобальні продавці нафти бояться втрати свою частку на ринку, долю на якому можуть зайняти конкуренти.

Загострює ситуацію готовність Ірану випускати на міжнародний ринок додаткові півмільйона барелів щодня після скасування санкцій. Тегеран заявляє, що збільшуватиме свою долю, яка була втрачена з введенням обмежень на розвиток ядерної програми. Після цієї заяви ціни на нафту марки Brent обвалились до $ 27,86.

Рахують збитки і в сусідній Росії. Падіння призвело до різкого зниження бюджетних надходжень, що вже стало причиною стрімкого зубожіння населення і зростання збитків російських компаній.

На цьому тлі в Україні почали знижуватися ціни на пальне. Йдеться про 50 копійок за кожний літр. Дизельне паливо здешевшало на деяких заправках від 75 копійок до 1,5 грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: