Російські піонери закликали відновити пам'ятник Павлику Морозову у Москві

Пам'ятник було знесено в 1991 році.

Московська міська піонерська організація закликала відновити пам'ятник Павлику Морозову.

Про це повідомляє радіостанція "Говорит Москва".

Голова міської організації Максим Сурайкін направив відповідний запит до мерії російської столиці.

"Я категорично "за". Цей пам'ятник має бути у Москві, тому що пам'ятник увічнює чесну, мужню дитину, яку вбили за правду, яку сказав він. Я думаю, що це цілком гідний пам'ятник", - додав ще один керівник московських піонерів Дмитро Лебедєв.

У Москві пам'ятник радянському піонеру встановили у 1948 році за особистою ініціативою Йосипа Сталіна. Пам'ятник знесли в 1991 році, а парк, в якому він розташовувався і також носив ім'я Морозова, перейменували.

Павлик Морозов в СРСР вважався піонером-героєм, який був убитий родичами за те, що повідомив владі про антирадянські настрої свого батька і діда.

У 1987 році на Заході вийшла книга письменника Юрій Дружнікова, в якій він, опитавши живих свідків тих подій, прийшов до висновку, що історія з Морозовим – радянський пропагандистський міф. У книзі піонер називається "донощиком 001".

Нагадаємо, у 2015 році президент РФ Володимир Путін підписав закон про створення дитячо-юнацької організації "Російський рух школярів". Задачі нової організації схожі з тими, які ставив перед собою піонерський рух у часи СРСР.

Фотогалерея Завжди готовий. У Білорусі відзначили річницю Дня піонерської дружби (4 фото)

Залиште свій коментар