Російські ракети залишаться у Вірменії ще на 34 роки

Договір про розташування російської військової бази в Гюмрі (Вірменія) діятиме до 2044 року. Орендна плата збільшена не буде.

Росія і Вірменія підписали протокол про продовження термінів дії міждержавного договору про перебування російської військової бази в Гюмрі до 2044 без збільшення орендної плати.

Підписання документа відбулося за підсумками переговорів президентів двох країн Дмитра Мєдвєдєва і Сержа Саргсяна. Підписи під протоколом поставили міністри оборони двох країн.

Протокол вносить зміни до договору про розміщення бази. Зокрема, після ратифікації протоколу російська військова база буде забезпечувати безпеку не тільки України і Російської Федерації, а й Вірменії спільно з її Збройними силами.

Міністр оборони РФ Анатолій Сердюков пояснив, що в договорі помінявся пункт про продовження термінів дислокації бази. При цьому, він наголосив, що орендна плата збільшена не буде. "Про гроші не йдеться, все на безоплатній основі", - заявив міністр.

Термін дії договору 1995 року становив 25 років, тепер документ буде діяти 49 років (починаючи з 1995 року).

102-а російська військова база в Гюмрі оснащена зенітним ракетним комплексом С-300 і винищувачами МіГ-29. Чисельність особового складу бази - близько 5 тисяч осіб. База несе бойове чергування в рамках Об'єднаної системи ППО СНД.

Читайте також:

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Вірменія просить у Росії гроші

Мєдвєдєв запропонував Україні військовий союз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: