Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії приховують інформацію про радіацію після вибуху ракети - "Грінпіс"

Фахівці намагаються встановити, які саме радіоактивні речовини потрапили у довкілля.

Після вибуху на військовій базі в Архангельській області у Росії поширили новину про перевищення гамма-випромінювання (до 16 разів), але Росгідромет опустив інформацію про бета-випромінювання, підвищений рівень якого ця ж служба виявила у Сєверодвінську та Архангельську. 

Відповідну заяву зробили у Greenpeacе.

Представники організації кажуть, що населення не сповістили про те, що рівень бета-випромінювання був підвищений в Сєверодвінську (8 серпня), у Архангельську (рівень зріс 9 серпня, але значення залишалися підвищеними також 10 і 11 серпня). Також досі не опублікована інформація щодо того, які радіоактивні речовини потрапили у довкілля.

"Важливо розуміти, які саме радіонукліди потрапили до навколишнього середовища. Від цього залежить їхнє накопичення у довкіллі та вплив на природу і людину. Ближче до місця трагедії рівень радіоактивного забруднення може бути вище, і там теж живуть люди. Також важливо встановити, чи відбулося забруднення акваторії", - розповів експерт російського відділення Greenpeace Рашид Алімов.

Дані про радіаційне випромінювання в Архангельській області_2
Greenpeace
Дані Росгідромету
Дані про радіаційне випромінювання в Архангельській області_1
Greenpeace
Дані Росгідромету

Нагадаємо, у день вибуху ракети на військовому полігоні в Архангельській області у місті Сєверодвінськ спеціалісти зафіксували перевищення радіаційного фону. Тоді на шести з восьми пунктах автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки доза гамма-випромінювання була перевищена до 16 разів. Своєю чергою, прессекретар президента РФ запевнив, що безпека місцевих жителів цілком забезпечена.

Вибух на морській платформі на військовому полігоні в Архангельській області стався 8 серпня. Після нього було зафіксовано підвищення радіаційного фону. Російська влада вирішила закрити для судноплавства акваторію Двінської затоки Білого моря поблизу полігону на один місяць. Після вибуху в Архангельській області почалася паніка - місцеві жителі масово скуповують в аптеках йод через чутки про радіаційне забруднення. 

Під час вибуху загинули п'ятеро співробітників "Росатома" та двоє представників міністерства оборони РФ.

Раніше "Росатом" повідомив, що в Архангельській області проходили випробування ракети, в складі якої було радіоізотопне джерело живлення. І нині, попри вибух на військовому полігоні в Архангельській області, РФ продовжить роботу над розробкою зброї.

Версії того, що трапилося, різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Що саме думає світ про вибух в Архангельській області – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео До п'яти зросла кількість загиблих від вибуху на полігоні в РФ

Про це заявили в держкорпорації "Росатом". Зазначили, що інженери загинули під час випробувань рідинної реактивної рухової установки. Іще троє працівників дістали опіків різного ступеня, нині вони в лікарні. 8 серпня рвонуло на території військової бази в Архангельській області.    

До п'яти зросла кількість загиблих від вибуху на полігоні в РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції