Російські соціологи: Мєдвєдєв вийшов з-під контролю Путіна

Кількість росіян, які вважають, що Мєдвєдєв дуже сильно впливає на політику країни, значно зросла, як і кількість тих, хто вірить, що президент не зважає на вказівки Путіна.

Реальна влада в Росії зараз однаково знаходиться в руках Володимира Путіна і Дмитра Мєдвєдєва. А кількість тих, хто вважає, що президент діє самостійно, не зважаючи на голову уряду та його оточення, за останній рік зросла у 2,5 рази і досягла 42%.

Так стверджують соціологи з "Левада-Центру".

За даними соцопитування, яке проводилося з 21 по 25 травня поточного року, всі рейтинги Дмитра Мєдвєдєва трохи підросли. Якщо рік тому добрі враження про нього були у 59% росіян, то сьогодні таких вже 66%, якщо в 2009 році його дії на посаді президента підтримували 58%, то тепер - 65%. Вперше кількість тих, хто вірить, що нинішній президент робить дуже сильний або сильний вплив на те, що відбувається в Росії (46%) перевищила кількість тих, хто вважає, що його вплив середній (37%).

"Симпатиків" Володимира Путіна і тих, хто вважає, що реальна влада в країні перебуває в руках Дмитра Мєдвєдєва, майже однакова кількість.

Якщо рік тому лише 11% вважали, що "реальна влада в руках Мєдвєдєва", а 30% були впевнені, що вона в руках Путіна і трохи менше половини (49%) вважали, що вона в однаково знаходиться в руках обох, то тепер становище змінилося. Показники Путіна і Мєдвєдєва майже зрівнялися.

Про те, що реальна влада в Росії в руках прем'єра говорять 22%, тоді як в те, що країною насправді керує президент, вірять 18%. Тобто, різниця становить всього 4%, що практично дорівнює статистичній похибці опитування. При цьому кількість тих, хто вважає, що влада в однаково знаходиться в руках Мєдвєдєва і Путіна також вперше перевищила 50%, досягши 52%.

Нарешті, у відповідності з останнім пунктом опитування, практично зрівнялася (42%) проти (44%) кількість тих, хто вважає, що Дмитро Мєдвєдєв зараз веде самостійну політику, а не діє під контролем Володимира Путіна і його оточення.

Аналітичний Центр Юрія Левади ("Левада-Центр") 21-25 травня 2010 провів опитування за репрезентативною вибіркою 1600 росіян у віці 18 років і старших в 130 населених пунктах 45 регіонів країни. Розподіл відповідей на одне з питань цього дослідження наводиться у відсотках від загальної кількості опитаних. Статистична похибка даних цього дослідження не перевищує 3,4%.

Читайте також:

Мєдвєдєв дав Путіну 14 доручень щодо України

Мєдвєдєв підтвердив, що вони з Путіним "однієї крові"

Росіяни більше довіряють Путіну, але президентом хочуть бачити Мєдвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: