Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські солдати після маневрів підуть, але залишать свої речі – білоруська опозиція

Путіна підозрюють не в прямій агресії просто зараз, а в підготовці плацдарму на майбутнє.

Коли востаннє військові навчання Росія та Білорусь проводили у 2013 році, на них не надто зважала навіть місцева пресса, однак після анексії Криму і війни на Донбасі маневри на північ від України викликали неймовірний ажіотаж. До Мінська з'їхалося до 300 іноземних журналістів, постійно лунають стурбовані заяви світової громади, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

І хоча в офіційних заявах у Мінску божаться, що такими силами, які задіяні у навчаннях, планувати агресію неможливо, росіянам уже ніхто не вірить. Цифру в 12,7 тисяч солдат поставив під сумнів міністр оборони Польщі – на його думку, військових із РФ там у кілька разів більше, аж до сотні тисяч чоловік. Перевірити їх реальну кількість складно, бо російську техніку почали завозити в Білорусь за місяць до старту, і вона розпорошена на такій території, що підрахувати її дуже непросто. Неможливо перевірити також і те, що відбувається на військових базах, де дислокуються російські солдати – там посилена охорона і пропускають лише кремлівські телеканали. Пропагандисти безперешкодно працюють, а от іноземні ЗМІ обіцяють допустити не раніше 17 вересня.

Відео"Захід-2017": Білорусь заявила, що російські війська вийдуть з території країни до 30 вересня

Навчальний центр під містом Борисов –це один із семи полігонів, де за планом мають бути військові маневри. Місцеві про навчання з росіянами говорять неохоче – лише відбуваються стандарними фразами, які дуже нагадують відповіді багатьох донеччан перед початком війни – мовляв, політика і військові справи їх не цікавлять. Лише поодинокі білоруси таки ділиться враженнями, головний із яких – неспокій, щоб не сказати страх.

Білоруська опозиція певна, через пильну увагу світу до навчань загроза початку Кремлем бойових дій уже спала, а от що Володимир Путін може використати ці навчання і перетворити Білорусь на військову базу для Росіі – найбільш вірогіний сценарій. "Ми немов спільники цього всього, виходить, і не рівноправні учасники – нас ніхто питати не буде! Щоби перекинути війська – за кожним солдатом потрібно вагон усілякого майна, щоби підготувати потрібне угруповання. Але якщо цей вагон лишити тут, а можливості для цього є, то тоді перекинути солдат можна за кілька годин – солдати приїхали, угруповання готове! І тому це дуже небезпечно", - вважає Микола Статкевич.

Фотогалерея Reuters показав динамічні фото міжнародних військових навчань Rapid Trident-2017 в Україні (23 фото)

Як уже повідомлялося, актвина фаза тренувань розпочнеться 17 вересня і триватіме три дні. Міністерство оборони Білорусі обіцяє, що російські війська мають вийти з країни до 30 вересня.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Вибір редакції