Російські спецслужби почали труїти чеченських бойовиків отрутою: вже 17 жертв

У Чечні російські спецслужби застосовують отруту в боротьбі з членами бандпідпілля. Її підмішують в продукти харчування.

Російські спецслужби почали застосовувати нові методи в боротьбі з членами бандпідпілля у Чечні: труїти бойовиків отрутою, підмішаною в продукти харчування. Тільки в цьому році від отруєння загинули не менше 17 бойовиків та їхніх лідерів.

Вперше операція із застосуванням отрути у відношенні бойовиків була успішно проведена в 2002 році при ліквідації польового командира Хаттаба. Як повідомило джерело в російських спецслужбах, з кінця 2009 року отруєння бойовиків стало надзвичайно популярним. Через місцевих жителів спецслужби організовують передачу отруєних продуктів бойовикам, що ховаються в горах.

Як стверджує джерело, у минулому році таке отруєння отримав Доку Умаров, йому вдалося вижити, але він отримав ряд важких захворювань. За даними джерела, операції із застосуванням отрут спецслужби будуть продовжувати, адже вистежити і знищити бойовиків в лісах і горах Чечні дуже складно. До того ж такий метод дозволяє уникнути втрат серед федеральних сил.

Нагадаємо, що 32-річний виходець з Саудівської Аравії Самер Салех ас-Сувейлем, більш відомий під кличкою Хаттаб, був убитий в березні 2002 року. Як тоді повідомляли в спецслужбах, Хаттаб загинув у результаті "агентурно-бойової операції".

Тоді ж стали відомі подробиці спецоперації, спрямованої проти одного з найавторитетніших польових командирів, які воювали практично з самого початку бойових дій проти федеральних сил у Чечні. У травні 2002 року повідомлялося, що в Чечні був розстріляний житель Дагестану Ібрагім Алаурі, якого "військова рада шури" чеченських сепаратистів звинуватила в отруєнні Хаттаба. Як встановили бойовики, аварець Алаурі отруїв отрутою послання, спрямоване Хаттабу.

Цю інформацію підтвердило джерело в російських спецслужбах. За його словами, контррозвідники вийшли на жителя Дагестану, що передавав польовому командирові послання від російських і зарубіжних соратників. Агенти ФСБ РФ протягом року за допомогою грошей намагалися схилити до співпраці кур'єра. Врешті-решт він погодився доставити Хаттабу лист, оброблений сильнодіючою речовиною. Через деякий час після прочитання послання Хаттаб помер.

Читайте також:

Кадиров назвав інформацію про конфлікт між спецназом і батальйоном "Північ" вигадкою

Смертник влаштував вибух у центрі Грозного

Кадиров: хто розділяє українців та росіян - ворог наших народів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: