Російські вчені заявили про знахідку останків імператора Іоанна VI

Вході пошуку таємного поховання генералісимуса Антона Ульріха Брауншвейзького, похованого у 1776 році було виявлено останки Іоанна VI.

Російські вчені оголосили про виявлення в Холмогорах останків Іоанна VI - єдиного російського імператора, місце поховання якого було невідомо.

Як повідомив керівник пошукової групи Анатолія Караніна, ймовірність того, що рештки є справжніми, експерти оцінюють як надзвичайно високу.

За словами вченого, останки було виявлено в ході пошуку таємного поховання генералісимуса Антона Ульріха Брауншвейзького, похованого у 1776 році в селі Холмогори Архангельської області біля церкви Успіння Богородиці.

Серед стародавніх поховань Архангельські археологи виявили саркофаг з останками молодої людини, на лівій лопатці якої виразно було видно шпажний прокол. Зважаючи на ці обставини і архівні дані, вчені припустили, що виявлено поховання старшого сина генералісимуса - Іоанна Антоновича (Іоанна VI), якого могли привезти в Холмогори, де ще перебувала його сім'я. Подальша експертиза довела справедливість цієї версії за 25 ознаками.

Іоанн VI, імператор з династії Романових, народився 23 серпня 1740 в Петербурзі. Після смерті імператриці Анни Іоанівни двомісячного сина принцеси Анни Леопольдівни і принца Антона Ульріха Брауншвейзького, а також праправнука царя Олексія Михайловича було проголошено імператором Росії Іоанном VI. Регентом при дитині-імператорі призначили Курляндського герцога Бірона.

Однак через 404 дні царювання Івана Антоновича дочка Петра I Єлизавета Петрівна здійснила палацовий переворот, і всю сім'ю Івана VI скерували на заслання, кінцевим пунктом якого стали Холмогори. Малолітнього Івана назавжди розлучили з батьками.

У віці 16 років Іоанна Антоновича перевезли в одиночну камеру в Шліссельбурзькій фортеці через боязнь його повторного зведення на престол. У 1764 році, вже при Катерині II, було зроблено спробу звільнення молодої людини, яка, проте, обернулася загибеллю для Іоанна VI: його закололи тюремники. Після відспівування тіло в'язня вивезли в невідомому напрямку.

Читайте також:

Вчені: жінка визначає, чи підходить їй чоловік за 45 секунд

Фізики навчилися рухати предмети не торкаючись їх

На Черкащині розкопали трипільський мегаполіс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: