Російські війська залишаться в Таджикистані ще на півсторіччя

Найбільше з'єднання Збройних сил РФ за межами країни, розташоване в Таджикистані, залишиться там ще на 49 років. В обмін на це Москва переозброїть таджицьку армію.

Російська військова база залишиться в Таджикистані ще на 49 років. Домовленість про це була досягнута на зустрічі президентів двох країн - Дмитра Мєдвєдєва і Емомалі Рахмона – в Душанбе.

Як повідомив Мєдвєдєв, підписання відповідної угоди заплановано на перший квартал наступного року.

За даними джерел, в обмін на продовження оренди військової бази Росія взялася навчити і переозброїти таджицьку армію.

"Домовилися, що продовжимо оренду на 49 років. Параметри, які мають бути в цій угоді, передбачають, що ми за це навчимо і озброїмо таджицьку армію... сучасною технікою, щоб зробити її сучасною та боєздатною", - сказало джерело.

Російська база в Таджикистані
Російська база в Таджикистані
Водночас Емомалі Рахмон заявив, що російська військова присутність в Таджикистані є важливим чинником підтримки стабільності і безпеки в регіоні.

"Виходячи із загальної відповідальності за стабільність і безпеку Центральної Азії, сторони підтвердили свій твердий намір нарощувати далі військову і військово-технічну співпрацю", - сказав він.

Російська військова база в Таджикистані була сформована на основі 201-ї двічі Червонопрапорної Гвардійської Гатчинської мотострілецької дивізії в 2004 році відповідно до міжурядової угоди. Зараз це найбільше з'єднання Збройних сил РФ, що виконує свої завдання за межами країни. Його чисельність перевищує 6 тисяч осіб.

Читайте також:

Росія побудує власну ПРО і не допустить НАТО до "червоної кнопки"

Президент Таджикистану розповів про російську мафію і змову Путіна

Росія розробляє принципово новий автомат на зміну "Калашникову"

Киргизія і Таджикистан зацікавилися приєднанням до Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: