Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські журналісти проведуть незалежне розслідування вбивства своїх колег у ЦАР

У колег загиблих є чотири версії мотивів вбивць.

Група російських журналістів проведе незалежне розслідування вбивства своїх колег Орхана Джемаля, Олександра Расторгуєва та Кирила Радченка у Центральноафриканській республіці.

Про це в ефірі радіо "Ехо Москви" заявив журналіст Максим Шевченко.

За його словами, розслідуванням має зайнятися "група незалежних військових журналістів, професіоналів з бойовим досвідом, у тому числі ті, що служили в Збройних силах", серед яких можуть бути друзі Джемаля та інших загиблих, або ті, "кого цікавить істина".

Шевченко закликав російську владу підтримати створення такої групи і зазначив, що Михайло Ходорковський, який фінансував поїздку загиблих в ЦАР, створює свою групу з розслідування вбивства.

ВідеоВ Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Тіла трьох чоловіків знайшли у Центральноафриканській республіці . Найімовірніше, знімальна група їхала до міста Сібю, де натепер діють російські військові. Дорогою медійники потрапили у засідку і їхню машину розстріляли. 

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Максим Шевченко також озвучив чотири версії мотивів вбивства своїх колег. По-перше, це вбивство з метою пограбування або причетність до злочину найманців з ПВК Вагнера.

Журналіст вважає ці дві версії малоймовірними. На його думку, вбивство може бути пов'язане з розслідуванням проти французьких солдатів, які звинувачуються у педофілії в ЦАР.

"Є така тема як димова завіса. Замість того, щоб... Адже, справа щодо педофілії для Іноземного легіону зовсім не закрита, між іншим. 2015 року Генеральний прокурор Франції цю справу відкрив. І чому б, як кажуть, не показати, що там в ЦАР перебувають страшні відморозки-вагнерівці, які вбивають російських громадян направо і наліво, наковтавшись "водяри", розумієте?", - сказав Шевченко.

Четверту версію журналіст озвучувати не став, але натякнув на "незрозумілу роль" у цій історії Михайла Ходорковського.

Нагадаємо, 31 липня в ЦАР миротворці знайшли тіла трьох убитих російських журналістів - Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва. Вони планували відвідати базу на території маєтку Беренго, де, за даними ЗМІ, можуть перебувати найманці ПВК "Вагнер". Загалом же в країні вони знімали документальний фільм про російських найманців.

Журналісти прилетіли до столиці ЦАР Бангі у суботу, 28 липня. Наступного дня знімальна група поїхала на базу Беренго, але журналістів туди не пустили, зажадавши від них акредитацію від Міноборони ЦАР. На базі переписали дані росіян і сказали, що акредитації можуть дати через п'ять днів. 

Центральноафриканске видання Palmares Centrafrique з посиланням на свої джерела повідомило, що трьох російських журналістів викрали і допитали перед вбивством.

Залиште свій коментар

Вибір редакції