Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські ЗМІ купилися на "сенсаційну появу" в США лазерної зброї

Насправді американці використовують лазерні прилади вже багато років і ніякої новини в цьому немає.

Сенсацію на порожньому місці роздули російські ЗМІ з повідомлення CNN про застосування лазерної гармати американськими військовими. Кадри журналісти з РФ назвали унікальними та кинулися разом із експертами їх аналізувати в той час, як уперше це відео було показане три роки тому, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У ролику американські військові знищують повітряний безпілотник і запевняють, що гармата стріляє зі швидкістю світла невидимою хвилею мікрочастинок, і цей заряд у 50 разів швидший за міжконтинентальні балістичні ракети. "Ця зброя точніша за кулю. Її можна використовувати проти різних мішеней на землі, воді чи повітрі", - каже капітан судна USS Ponce Кріс Веллс.

Відео Кадри випробувань американської лазерної гармати зчинили галас та істерику в російських ЗМІ

Росіяни почали всерйоз дискутувати, що можуть протиставити такій зброї, і не зрозуміли, що розбирають новину кількарічної давнини, в якій немає нічого сенсаційного. "Цей вибух - це не дія лазерного випромінювання. Загорання – це дія лазерного випромінення, а вибух – це, я не знаю, що вони могли туди покласти, могли бензину налити, могли ще щось", - каже заступник директора інституту фізики Анатолій Негрійко. Він пояснив для глядачів ТСН схему роботи лазерної гармати, котру, за його словами, розуміє кожен студент-фізик.

Хоча не існує жодного матеріалу, який потенційно неможливо було б зруйнувати лазерним випроміненням, говорити про появу лазерної зброї ще зарано. Американська гармата, що б'є променем потужністю в три електричні плити, коштує 40 мільйонів доларів. Променя, здатного знищувати балістичні ракети, все ще не винайшли, хоча усі лабораторії світу працюють над цим уже півстоліття.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції