Російських чиновників можуть почати звільняти через користування Google і WhatsApp

Російських чиновників можуть почати звільняти через користування Google і WhatsApp

Всі необхідні заборони визначать на рівні документів / Фото: Getty Images

В Держдумі готують відповідний законопроект.

Член комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції Ілля Костунов запропонував ввести санкції для держслужбовців за порушення обмежень на використання Google і WhatsApp.

Про це повідомляє ТАСС.

"Всі необхідні заборони та спеціальний режим використання подібних пристроїв і сервісів можуть бути визначені на рівні документів, що випускаються виконавчою владою - службових інструкцій", - сказав він. "Але що стосується відповідальності за порушення подібних інструкцій, то вважаю за необхідно внести зміни в законодавство", - підкреслив російський депутат. Він переконаний, що санкції повинні бути жорсткими - від штрафів аж до звільнення. "Робота в цьому напрямку ведеться", - додав Костунов.

Депутат зазначив, що за останні три роки в силових відомствах - ФСО, ФСБ, МВС і Міноборони - були змінені і значно посилені правила використання електронних гаджетів під час спеціальних заходів, що були вжиті заходи щодо додаткового захисту від витоків даних в інтернет.

"Що стосується обласних адміністрацій, чиновників регіонів, то там, звичайно, часто використовуються і звичайні поштові скриньки, і позначені Миколою Патрушевим сервіси", - констатував єдинорос. При цьому, визнав він, держслужбовці в регіонах не усвідомлюють загрози, які несуть ці сервіси, а відповідальність за витік даних або їхню втрату не встановлена.

Раніше 26 серпня секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев розкритикував чиновників за використання іноземних сервісів Google, Yahoo і WhatsApp, оскільки вони несуть серйозну небезпеку.

Нагадаємо, в російській Держдумі вже просили Роскомнагляд перевірити захищеність даних громадян від несанкціонованого збору через Інтернет-лічильники, в тому числі і Google.

Повʼязані теми:

Наступна публікація