Російських громадян не випускають з Туркменії, вимагаючи здати паспорти РФ

У Туркменії не допускають на авіарейси до Росії пасажирів, які мають російсько-туркменське громадянство. Таким чином влада реалізує положення своєї конституції, яка не визнає подвійного громадянства.

Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов розпорядився відновити переслідування власників подвійного громадянства.

Як повідомила туркменська Гельсінкська ініціатива, 1 липня під час проходження паспортного контролю в аеропорту Ашхабада на літак, що вилітав ранковим рейсом до Москви, не були допущені 12 пасажирів.

Всі вони, будучи громадянами Туркменії, отримали також в свій час і російське громадянство. Їм повідомили, що для виїзду з Туркменії їм доведеться відмовитися від одного з двох громадянств.

Якщо вони відмовляться від російського паспорта, їм доведеться отримувати туркменський паспорт нового зразка і російську візу. Якщо ж вони відмовляються від туркменського громадянства, то повернутися назад, зрозуміло, вони вже не зможуть, якщо не отримають туркменську візу у свій російський паспорт. А це, на думку російських ЗМІ, чинних політичних реалій стане для них практично неможливим.

За даними журналістів, з початку липня на московські рейси не допустили в цілому вже близько 40 осіб, власників російсько-туркменського громадянства.

Подібним чином туркменська влада реалізує положення своєї конституції, в якій сказано, що Туркменія не визнає подвійного громадянства. Ця норма була введена спеціальною поправкою до конституції за розпорядженням Сапармурата Ніязова на початку 2003 року після спроби так званого замаху на нього в листопаді 2002 року, оскільки серед обвинувачених у цій справі було кілька російських громадян.

Після смерті Туркменбаші і після приходу до влади Гурбангули Бердимухамедова, в Туркменії в 2008 році була ухвалена нова конституція, в якій подвійне громадянство також не визнавалося.

Читайте також:

Туркменія звинуватила "Газпром" у підриві газогону

Ющенко налагодив пряме авіасполучення між Україною та Туркменією

В Туркменії засадили до в'язниці російського геолога-нафтовика

Затулін: офіцери ЧФ Росії повинні мати подвійне громадянство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: