Російським лікарям затулили рота "кодексом", який забороняє критикувати владу та медзаклад

Тепер медики мають утримуватися від публічних суджень, бо це вплине на оцінку якості їхньої професійної діяльності.

Медикам Забайкальського краю заборонили критикувати керівництво медичних закладів та органи влади.

Це випливає з кодексу професійної етики та службової поведінки, який набув чинності з 1 січня, пише FlashSiberia.

У документі говориться, що "працівник у рамках службової поведінки повинен утримуватися від публічних висловлювань, суджень та оцінок щодо діяльності медичної організації, її посадових осіб, органів виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, її посадових осіб".

Крім того, медикам забороняється обговорення питань планування та проведення державних закупівель, здійснюваних медичною організацією.

Наголошується, що кодекс "має обов'язкову силу для всіх працівників медичних організацій державної системи охорони здоров'я", а його дотримання працівниками "враховується під час оцінки якості та ефективності їхньої професійної діяльності".

Співробітники медустанов розповіли виданню, що кодекс дозволить владі боротися з неугодними. Цього не приховують і в самому міністерстві охорони здоров'я регіону.

"Ситуація в галузі важка: відсутність медикаментів, затримка зарплати. Кодекс, в першу чергу, розрахований на те, щоб не допустити заворушень у професійному співтоваристві", - розповіло джерело агентства у відомстві.

Видання також нагадало, як наприкінці грудня виконувач обов'язки міністра охорони здоров'я Забайкальського краю Наталія Перевалова розкритикувала співробітників психіатричної лікарні ім. В.Х. Кандинського, які влаштували несанкціонований пікет з вимогою погасити борги із зарплати.

Як повідомлялося раніше, за кілька днів до Нового року російський медик забив до смерті пацієнта, який образив медсестру. Примітно, що у Держдумі виправдали лікаря-месника. Мовляв, медик вчинив таке через важкий психологічний стан і безгрошів'я.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: