Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський блогер розкрив секрети "фабрики кремлівських тролів": зарплати, структура та правила

Петербурзький блогер два місяці попрацював у відділі, який займався коментарями на маловідомих російських форумах.

Петербурзький блогер пояснив, як працює так звана "фабрика кремлівських тролей", офіс якої розташований у Санкт-Петербурзі.

Про структуру, зарплати та методи роботи на "фабриці" Марат Буркхард розповів в інтерв'ю "Радио Свобода". Блогер два місяці пропрацював у відділі, який займався коментарями на маловідомих провінційних форумах.

За словами колишнього співробітника "міністерства правди", це справжня фабрика, де існують виробничі норми (135 коментарів за 12-годинну зміну), в разі виконання яких тролі заробляють 45 тисяч.

"Це сучасна будівля, чотири поверхи. Там є ще відділ "Живого Журналу", відділ новин, відділ, де картинки всякі роблять, демотиватори, відділ, де відео роблять. Але я в цих відділах ніколи не був, у кожного свій кабінет, столи з комп'ютерами, і особливо там по кабінетах не шастає ніхто, всі сидять по своїх місцях", - розповідає блогер.

Так, у відділі, який займався коментарями на маловідомих провінційних форумах, працювало двадцять чоловік, при чому працювати дозволялося тільки з офісу – і в нічну, і в денну зміни.

Крім того, він пояснив, за якою схемою працюють "тролі".

"Коментується це таким чином: ми на трійки розділені, один з нас "злодій", той, який пише, що нібито не згоден з тим, що написано на форумі, лається на владу, щоб якусь достовірність надати тому, що відбувається. Решта двоє вступають в дискусію з ним: ні, ви не праві, все абсолютно вірно. Причому один повинен забезпечити коментар якоюсь картинкою, відповідною за змістом, а інший посиланням на свою правоту. Лиходій, картинка, посилання",  - пояснив схему екс-"троль".

Тож, продовжує Буркхард, на фабриці є відділи українською мовою, відділ англійською мовою, співробітники яких бомбардують сайти CNN або BBC. Соцмережу Facebook взагалі "штурмують" спеціальні люди.

"Там кабінетів 40, і в кожному сидить по 20 осіб, у кожного свої завдання. Пишуть і пишуть цілий день, і там не до сміху, за сміх звільняють. А так кожен день, будь-яка новина - і давай, поїхали. То Обама, то Меркель, то Греція, то Північна Корея. Молодь працює, яка взагалі ледь розуміє, про що йдеться", - каже блогер.

За його словами, система на "фабриці"  дуже репресивна.

"Запізнення на хвилину - вже штраф 500 рублів. Навколо суцільні репресії щодо співробітників: за найменший відступ - штраф, постійні погрози звільнення, постійно якісь накази. Все якось не по-людськи там відбувається", - згадує блогер.

"Основна маса - це молодь, яка робить це через гроші. Тобто вони настільки політично неграмотні, що їм що Путін, що Обама. Вони, звичайно, за Путіна всі, але політично неграмотні абсолютно. Що сказали, про те і пишемо, нічого не запитуємо, та й знати не хочемо",  - пояснив Буркхард.

Нагадаємо, що раніше російські журналісти опублікували повний список прокремлівських тролів у Петербурзі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції