Російській опозиції дозволили мітинги за умови обмеження кількості мітингуючих

Опозиції в Москві дозволили зібратись на невеличкому відтинку Тріумфальної площі у кількості двісті осіб замість заявлених півтори тисячі.

Керівник Московської Гельсінської групи Людмила Алексєєва 20 жовтня оголосила, що влада міста дала дозвіл на проведення 31-го числа мітингу опозиції на частині Тріумфальної площі.

Обмовившись, що мова йде про "задню восьмушку" площі - невеличкий п'ятачок між Брестською вулицею і готелем "Пекін", правозахисниця сказала: "Це перемога. Правда, як завжди, зі сльозами на очах". Раніше, як відомо, мітинги на Тріумфальній щоразу заборонялися, а міліція незмінно розганяла учасників.

За словами Алексєєвої, на цей раз влада запропонувала також ще два місця, де громадські активісти могли б зібратися на захист 31-ї статті конституції, що гарантує свободу мирних зібрань. Опозиціонерам запропонували набережну Тараса Шевченка або Болотяну площу.

Говорячи про перемогу опозиції, керівник МГГ поскаржилася на те, що умовою проведення мітингу на Тріумфальній площі в мерії назвали скорочення числа її учасників з заявлених півтора тисяч до двохсот осіб.

"Що я буду робити з рештою учасників, які прийдуть? Виганяти? Будемо радитися з організаторами, як бути", - сказала вона, додавши, що організатори заходу попросять мерію відсунути паркан, яким огороджено велику частину Тріумфальної.

Російські опозиціонери, які підтримують так звану "Стратегію 31", збираються на Тріумфальній площі кожне 31-е число, незважаючи на заборони влади.

Ці заборони вони вважають незаконними, оскільки, на їхню думку, громадяни не зобов'язані отримувати дозвіл на те, щоб зібратися і мирно висловити свої ідеї з того чи іншого приводу. Про це, власне, і йдеться у 31-й статті Основного закону.

Однак апеляції опозиції до конституції щоразу залишалися без уваги: міліція і ОМОН традиційно припиняли спроби людей провести мирне зібрання. Більш того, 25 серпня площа була закрита на реконструкцію і обнесена парканом, проте будівельні роботи не зупинили опозиціонерів.

Читайте також:

Геї вийдуть на вулиці разом з опозицією на "День гніву" у Москві

Російська опозиція вирішила об’єднатися

"День гніву" в Москві: міліція затримала близько 20 опозиціонерів

У Москві міліція розігнала учасників мітингу, які вимагали відставки Лужкова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: