Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський підводний човен тоне у водах Швеції, а Кремль це активно заперечує та приховує

Шведські військові перехопили сигнал SOS та зафіксували незвичну підводну активність човнів.

Спецслужби та військові Швеції б'ють на сполох - там лихо під товщею води. У територіальних водах країни сигнали SOS подає російський підводний човен. Експерти припускають - це одна із найновіших російських мінісубмарин "Тритон НН".

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Військові перехопили аварійний радіосигнал до російського військово-морського штабу в Калінінграді. Спершу російською мовою, згодом - зашифрований. А ще зафіксували незвичну підводну активність у районі Стокгольмського архіпелагу. Звідти до шведської столиці - всього 50 кілометрів.

ВідеоБіля берегів Швеції терпить лихо російський підводний човен

До зони лиха шведи негайно стягнули катери берегової охорони, кораблі та авіацію із рятувально-пошуковими командами.

Однак Москва інформацію про інцидент із субмариною категорично заперечує. Мовляв, жодних позаштатних ситуацій, а тим більше аварій, біля берегів Швеції не було і не має.

Скандинави, втім, згадують гучний скандал 1981 року із так званим "шведським комсомольцем". Тоді радянський атомний підводний човен С-363, що сів на мілину, ледь не вибухнув у шведських територіальних водах.

Ще свіжа в пам'яті трагедія "Курська": 2000 року в Баренцовому морі атомна субмарина, за словами президента Путіна, просто затонула, забравши життя усіх 118 підводників, що були на його облавку.

Чи ризикне Кремль життям підводників ще раз, питання - швидше риторичне.

Нагадаємо, пошук російського підводного човна відбувається на тлі напруження у відносинах скандинавських та балтійських країн з Росією. Минулого місяця Швеція заявила про порушення свого повітряного простору двома військовими літаками РФ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції