Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський "Північний потік-2" є дуже небезпечним для Балтії - прем’єр-міністр Польщі

Польща і країни Балтії намагаються поглибити співробітництво у сфері транспортування нафти і газу.

Російський проект "Північний потік-2" є дуже небезпечним для Європи, особливо для балтійського регіону.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький за підсумками зустрічі з главами урядів країн Балтії, повідомляє "Польське радіо".

"Північний потік-2" - це дуже небезпечний проект для цієї частини Європи", - наголосив він, зазначивши, що з ним погодились всі учасники зустрічі.

За словами Моравецького, Польща і країни Балтії намагаються поглибити співпрацю у сфері транспорту газу і нафти.

"Польща вперше за довгий час стала незалежною від "Газпрому", ми не тільки побудували наш СПГ-термінал в Свиноуйсці; ми маємо намір розширити його переробні потужності. Але ми також перебуваємо в процесі переговорів з Данією та Норвегією", - додав він.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко запевнив, що будівництво російської газової труби "Північний потік-2" до Європи в обхід України загрожує енергетичній безпеці всього континенту.

"На сьогоднішній день йдеться про енергетичну безпеку світу і цілого континенту, найбільшого ринку в світі. Якщо хтось вважає безпекою, щоб така Росія мала більше 50% постачання газу і в будь-який час могла його перекрити, я думаю, що розуміння крок за кроком, день за днем до європейців приходить. Вони (Європа) перестають сприймати агресію РФ проти України як явище дуже далеке. Я є дуже оптимістичним щодо захисту інтересів України і щодо ефективної та скоординованої позиції щодо будівництва "Північного потоку-2", - наголосив Порошенко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції