Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський промисловий гігант просить уряд РФ повернути вкладені в захоплений бойовиками "ДНР" завод гроші

Компанія хоче повернути 18 млрд рублів.

Російський гірничо-металургійний холдинг "Мечел", головою ради директорів якого є Ігор Зюзін, звернувся до віце-прем'єра РФ Дмитра Козака з проханням допомогти в поверненні коштів, інвестованих в Донецький електрометалургійний завод (ДЕМЗ), що нині перебуває під контролем бойовиків.

Про це повідомляють "Ведомости" з посиланням на лист, надісланий уряду минулого літа. Справжність листа газеті підтвердили двоє співрозмовників, близьких до різних кредиторів "Мечела".

Як зазначається, йдеться про повернення 50% вкладених в завод коштів (18 млрд руб.). У разі повернення грошей компанія зобов'язується направити їх на погашення боргів перед ВТБ, "Сбербанком" і "Газпромбанком".

За словами Зюзіна, операційного грошового потоку компанії вистачає на сплату відсотків, але на погашення тіла основного боргу "Мечела" потрібна зміна графіка платежів.

Окрім цього бізнесмен просить про реструктуризацію кредитів на суму 340 млн рублів терміном на шість років, з грейс-періодом в чотири роки, на "умовах дійсної кредитно-забезпечувальної документації". За підсумками 2018 року, чистий борг "Мечела" становить 423 мільярдів рублів, боргове навантаження - 5,6%. У 2020 році мало розпочатися погашення основного боргу.

За даними видання, "Мечел" отримав ДЕМЗ в управління 2009 року за угодою з А1 (входить до "Альфа-груп"), а двома роками пізніше викупив цей актив за 537 млн доларів на виплат за кошти, залучені до "Альфа-банку". Виплачувати борг компанія повинна була рівними частками щомісяця від 2011 до 2018 року. Завод на той момент виробляв 1 млн тонн сталі на рік. 2012 року виробництво на заводі було зупинено через дефіцит брухту.

"Продовжити роботу не дозволив "збройний конфлікт на сході України, що розпочався в квітні 2014 року". Улітку 2016 року контроль над активом перейшов до тимчасової адміністрації самопроголошеної "Донецької народної республіки". Незважаючи на це, "Мечел" продовжував виконувати свої зобов'язання перед "Альфа-банком", які закрив в лютому 2019 року", - цитує видання лист Зюзіна.

Водночас "Ведомости" пишуть, що представники Козака, "Мечела", ВТБ і "Сбербанку" від коментарів відмовилися, а представники "Альфа-банку" і "Газпромбанку" не відповіли на запит видання.

Нагадаємо, раніше програма "Схеми: корупція в деталях" викрила компанію впливового російського олігарха, друга президента РФ Володимира Путіна Олега Дерипаски на видобуванні в Україні унікального мінерала, який вивозять до Росії для оборонної промисловості. За даними журналістів, кіпрська фірма United Company Rusal Silicon Limited, яка є дочірньою компанією російського холдингу "Русол" Дерипаски, з 2011 року є власником ТОВ "Глухівський кар’єр кварцитів". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції