"Російський Ришельє" вийшов з тіні тандему Мєдвєдєва і Путіна

Віце-прем'єра Росії Ігоря Сєчіна на Заході вважають "прекрасним кремлівським гравцем", російським "сірим кардиналом", який є третьою людиною у неофіційному тріумвіраті Росії.

Віце-прем'єра Росії Ігоря Сєчіна західні ЗМІ охрестили "російським (кардиналом) Ришельє", який є третім гравцем у тандемі Путін-Мєдвєдєв.

"Сєчін є третьою людиною в неофіційному тріумвіраті Росії - після президента Дмитра Мєдвєдєва і прем'єр-міністра Володимира Путіна", - йдеться в статті The Financial Times.

Журналісти зазначили, що Сєчін "безсумнівно, належить до числа силовиків - легендарної кліки, що складається в основному з колишніх співробітників КДБ, які прийшли в Кремль у свиті Володимира Путіна в перший день нового тисячоліття і перетворили Росію за своєму авторитарним образом і подобою".

Утім, в оточенні Сєчіна стверджують, що його погляди еволюціонують. Він поступово "відмовляється від передбачуваного централізму, характерного для силовиків". За словами джерела в оточенні віце-прем'єра, Сєчін "став менш ідеологічним і більш прагматичним".

Але інше джерело FT, у свою чергу, стверджує, що Сєчін та інші "колишні силовики" "починають нервувати, тому що як і раніше невідомо, що відбудеться в 2012 році" (рік президентських виборів в Росії). Якщо в 2007 році Путін назвав Росію енергетичною наддержавою, то Мєдвєдєв критикує спирання тільки на нафту і газ.

Ігор Сєчін, Дмитро Мєдвєдєв
AFP
Ігор Сєчін і Дмитро Мєдвєдєв
Зі свого боку, Сєчін не бачить жодних суперечностей між словами Мєдвєдєва і Путіна, пише газета. Модернізація економіки означає, що потрібно почати з модернізації енергетичного сектору, пояснив він. "Але Мєдвєдєв зі своєю програмою доб'ється небагато, якщо не приборкає влади силовиків, застерігають інсайдери", - наголошує FT.

В інтерв'ю виданню Сєчін вперше торкнувся справи ЮКОСа. Він не погодився з твердженням, що це була експропріація. "Роснефть" ці активи купила", - сказав він, підкресливши, що була виплачена велика сума, а оцінка проводилася ринковими методами.

"Цей тон, який коливається між викликом і виправданнями, якоюсь мірою відображає той факт, що на газовому ринку тепер умови диктуються покупцями, а не продавцями, і позиція Росії як основного постачальника нафти і газу в ЄС ослаблена", - зазначається в статті .

Замість погроз, що Росія перенаправляє постачання газу на схід, зроблено акцент на співпрацю. "Ми повинні спільно працювати над питаннями формування цін", - сказав Сєчін. Він підкреслив, що всі російські проекти мають довгостроковий характер і нестабільність для них шкідлива. У зв'язку з цим він закликав деполітизувати енергетичну галузь.

Читайте також:

Мєдвєдєв: Росія повертається в Африку

Путін про тандем з Мєдвєдєвим: "Ми - традиційної орієнтації"

The Times: у 2012 році Мєдвєдєв позбавиться Путіна

Західні ЗМІ: Кремль отримав "скальп" Ющенка і націлився на Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: