Російський сенатор знайшов у шахтарських протестах "український слід"

Сенатор зазначив, що на сайтах Мєждурєчєнська помічений сплеск активності з-за кордону, зокрема з Німеччини та України.

Член Ради Федерації від Кемеровської області Сергій Шатіров запідозрив якісь іноземні сили в причетності до народних хвилювань у Мєждурєчєнську.

За словами Шатірова, до організації мітингу шахтарів, який потім переріс у зіткнення з ОМОНом, причетні якісь "радикальні комуністичні структури", які він відніс до так званих "помаранчевих". Сенатор зазначив, що на сайтах Мєждурєчєнська помічений сплеск активності з-за кордону, зокрема з Німеччини та України.

"Абсолютно зрозумілі прізвища людей, які сьогодні підписалися під цими подіями", - розповів Шатіров. Про які саме прізвища йде мова, він не уточнив.

14 травня у місті Мєждурєчєнськ в Кемеровській області на центральній площі пройшов стихійний мітинг, пов'язаний з недавньою аварією на найбільшій в Росії вугільній шахті "Распадська". Гірники вимагали поліпшення умов праці і підвищення заробітної плати. Однією з причин мітингу стали слова директора "Распадської" Геннадія Козового про рівень зарплат шахтарів, з яких випливало, що вони отримують близько 80 тисяч рублів на місяць (близько 22200 грн).

У ніч на 15 травня учасники мітингу вирішили перекрити на знак протесту залізничні колії, через що довелося затримати близько 20 електропоїздів. Для розгону акції протесту був стягнутий ОМОН з навколишніх населених пунктів, яким після низки спроб вдалося розблокувати залізницю.

У ході нейтралізації заворушень було затримано 28 осіб, через дві доби їх відпустили з відділення.

Вибух на шахті "Распадська", який став однією з причин мітингу в Мєждурєчєнську, стався увечері 8 травня. У результаті події загинули 66 людей, ще 24 вважаються зниклими без вести. 14 травня рятувальні роботи на шахті були відкладені на тиждень через високу концентрацію метану.

Читайте також:

Російська міліція заявила, що залізницю в Мєждурєчєнську перекривали зеки

Гірники з шахти "Распадська" перекрили залізницю

Гірники вважають вибух на найбільшій шахті Росії терактом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: