Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський учений передав німецькій розвідці отруту "Новачок" у 90-х роках - ЗМІ

Німці начебто передали формулу дружнім розвідкам.

Нервово-паралітична отрута "Новачок" опинилася у розпорядженні західних спецслужб завдяки таємній спецоперації німецької Федеральної розвідувальної служби BND, проведеної у першій половині 1990-х років.

Про це в середу, 16 травня, повідомив німецький тижневик Die Zeit, який разом з колегами з газети Süddeutsche Zeitung, а також медіакомпаній WDR і NDR провів журналістське розслідування.

За даними джерел німецьких журналістів, російський вчений, який співпрацював з BND, запропонував німецькій розвідці дістати зразок "Новачка" в обмін на надання йому та його сім'ї дозволу на проживання у ФРН. Ця пропозиція викликала суперечливу реакцію німецької влади - Німеччина тільки в 1990 році домоглася виведення з країни американських запасів хімічної зброї і не бажала бути причетною до розробки або вивчення такої зброї. Саме тому отриманий зразок "Новачка" аналізували в шведській лабораторії. Німецька розвідка отримала зі Швеції лише його формулу, йдеться у розслідуванні.

Німеччина передала формулу "Новачка" іншим розвідкам

Згідно з цією інформацією, за вказівкою тодішнього канцлера ФРН Гельмута Коля, Німеччина передала формулу "Новачка" дружнім розвідслужбам, у тому числі британській та американській. У деяких країнах НАТО, за даними ЗМІ, було вироблено невелику кількість "Новачка" для розробки засобів протидії цій отруті.

Нагадаємо, колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію виявили непритомними 4 березня у британському місті Солсбері. Слідство та експерти ОЗХЗ дійшли висновку, що батько і дочка були отруєні нервово-паралітичним речовиною типу "Новачок", розробленою в СРСР. У випадку з отруєнням Лондон звинуватив Москву в скоєнні хіматаки на британській території та вислав російських дипломатів. Згодом близько 30 країн слідом за Великобританією вислали російських дипломатів. Росія категорично відкидає звинувачення в отруєнні та вдалася до дзеркальних дій щодо вислання дипломатів цих країн.

ВідеоПрезидент Чехії Мілош Земан заявив, що його країна мала невелику кількість "Новачка"

За даними внутрішньої розвідки Чехії, речовину виробили у лабораторії в Брно. Однак після тестувань отруту знищили. Саме "Новачком" у березні отруїли колишнього російського розвідника Скрипаля та його доньку. І британська розвідка вважає, що використана отрута походить з Росії.

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що його країна мала невелику кількість "Новачка"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції