Російський високотехнологічний проект розвалюється через санкції США

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Продукція компанії мала знизити залежність від західного обладнання в РФ.

Санкції США, націлені на російську високотехнологічну промисловість, викликали значні фінансові проблеми у компанії-виробника мікросхем в Росії.

Про це повідомив власник компанії, передає Reuters.

Як зазначається, Путін неодноразово наголошував на необхідності розвитку російської технологічної галузі та зниженні залежності від західного обладнання. Проте на плани російської влади налагодити в країні виробництво сучасної мікроелектроніки вплинули санкції США проти низки російських технологічних компаній.

Так, компанія Ангстрем-Т, яка 2008 року залучила кредитну лінію Зовнішекономбанку у 815 мільйонів євро на будівництво заводу з виробництва мікросхем в Зеленограді, так і не почала гасити кредит. Через це найближчими місяцями банк забере завод за борги і стане мажоритарним акціонером Ангстрем-Т, сказав власник підприємства Леонід Рейман.

Медведєв на заводі Ангстрем-Т_2
Reuters
Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв на заводі Ангстрем-Т.

За його словами, нездатність підприємства погасити борг частково пов'язана з санкціями США. Завод створювався переважно з використанням американських технологій – до санкцій Ангстрем-Т купував обладнання фірми Advanced Micro Devices і ліцензію на виробництво чіпів у IBM. Таким чином, Ангстрем-Т залежить від продукції з США, але санкції забороняють їй бізнес з американськими компаніями.

"Незважаючи на те, що ми спочатку отримували узгодження у Державного департаменту США на цей проект і постачання технологій сюди, санкції привели до того, що терміни його реалізації затягуються. Завод працює, продукція виробляється, але є ж питання завантаження виробництва ", - сказав Рейман.

2014 року США обмежили експорт до Росії технологій подвійного призначення через анексію Криму та підтримку сепаратистів на сході України, а у вересні 2016 року Ангстрем-Т і низка інших мікроелектронних компаній з РФ потрапили до списку санкцій Вашингтона.

Нагадаємо, скандальний олігарх Дерипаска попросив підняти комуналку для росіян через санкції. Зекономити гроші у компанії хочуть за рахунок звичайних людей.

ВідеоУкраїнська перемога у Страсбурзі: ПАРЄ зберегла санкції проти Росії

У битві кремлівських грошей та європейських принципів поки що перемогли принципи. Парламентська Асамблея Ради Європи не стала на догоду Росії змінювати правила організації. За задумом друзів Кремля, ПАРЄ мала ухвалити документ, що дозволив би запроваджувати санкції не простою більшістю, а двома третинами голосів. 

Українська перемога у Страсбурзі: ПАРЄ зберегла санкції проти Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції