Російський журналіст відсудив у держави півмільйона

За переслідування і закриття газети самарський редактор подав до суду на державу та виграв справу.

Суд у Самарі зобов'язав Мінфін РФ виплатити колишньому головному редакторові "Нової газети в Самарі" Сергію Курт-Аджієву 450 тисяч рублів як компенсацію за безпідставне звинувачення у використанні неліцензійного програмного забезпечення при випуску газети.

Сам Курт-Аджиєв рішенням суду залишився задоволений. "Рішенням суду я задоволений, але вважаю, що було б чесно, щоб держава ці гроші стягнув би з тих правоохоронців, хто незаконно переслідував мене. Я готовий перерахувати їх поіменно і визначити сумарний внесок кожного з них у завданні збитків державі", - заявив редактор.

Нагадаємо, проблеми у виданні, де працював журналіст, почалися в 2007 році напередодні проведення в місті "Маршу незгодних", одним з організаторів якого була дочка Курт-Аджієва Анастасія. Перші обшуки в самарській "Новій газеті" пройшли в травні 2007 року. У листопаді того ж року редакція була змушена припинити роботу, оскільки міліція вилучила всі документи та комп'ютери.

Радянський міжрайонний слідчий відділ пред'явив Курт-Аджієву звинувачення в порушенні авторських і суміжних прав. Влітку 2008 року мировий суд Жовтневого району Самари визнав обгрунтованими звинувачення Курт-Аджієва у використанні неліцензійного програмного забезпечення компаній Adobe, Microsoft та 1С для випуску очолюваного ним на той момент видання і засудив до штрафу в 15 тисяч рублів.

Цей вирок Курт-Аджиєв оскаржив. А в цей час проблеми почалися у "Самарській газеті", директором якої став журналіст після закриття "Нової газети". У лютому 2009 року співробітники ГУВС Самарської області вилучили з редакції системні блоки, і газета вийшла у незавершеному варіанті.

У січні 2010 року СУ СКП РФ по Самарській області призупинило розслідування двох кримінальних справ про використання контрафактної продукції "Новою газетою в Самарі" і "Самарською газетою". Справи були припинені "за відсутністю осіб, які підлягають до залучення в якості підозрюваних". Кримінальне переслідування Курт-Аджієва було припинено.

Кримінальне переслідування журналіста в цілому тривало 31 місяць: 260 днів він був підозрюваним, 30 днів - обвинуваченим, 391 день - підсудним, 39 днів перебував у розшуку, 805 днів - під підпискою про невиїзд і ще 280 днів був повторно притягнутий як обвинувачений. У результаті в грудні 2010 року Курт-Аджиєв звернувся до Жовтневого районного суду міста з вимогою стягнути з міністерства фінансів Росії 466 тисяч 300 рублів компенсації.

Читайте також:

Human Rights Watch вказала Україні на проблеми зі ЗМІ і мігрантами

З Нового року в Україні обмежили свободу слова

Герман: Україна стане центром свободи слова

Регіонали визнали поразку в інформаційній війні з журналістами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: