Російський журналіст знайшов докази фальшування документів міноборони РФ про ракету, якою збито МН17

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На його думку, номер двигуна ракети дописали іншому виробу, котрий відправили в Україну.

Оприлюднені російським міноборони документи про нібито причетність України до збиття рейсу МН17 викликають іще більше запитань до РФ, ніж було досі. В цьому переконує спецкор "Нової газети" Павло Канигін у великому матеріалі з цього приводу.

Він проаналізував наведені російськими посадовцями матеріали, котрі претендують на те, щоби стати доказом у справі. За ними, ракета, котрою було збито пасажирський літак, належала Збройним силам України. Зокрема, російські генерал-лейтенант артилерії Микола Паршин і прес-секретар міноборони Ігор Конашенков заявили, що згідно архівів заводу в Довгопрудному Московської області, котрий виготовив ракету з номером двигуна 8869032 (саме такий номер наводять міжнародні слідчі), ракету в радянський час було передано військовій частині на території Тернопільської області УРСР.

Канигін про фейк міноборони РФ про рейс МН17_01
Новая газета

Однак Канигін знайшов докази фальшування цієї інформації. Наприклад, він звернув увагу на те, що оприлюднений військовими РФ документ має назву не оригінал формуляру на двигун ракети, а "відновлений оригінал", тобто копія, котра, всупереч тодішнім нормам оформлення паперів, не вказувала підставу появи такої копії – акту про втрату або непридатний стан оригіналу. Крім того, дата появи копії чомусь майже на рік випереджає дату виготовлення самої ракети, як це помітно з інших наданих російськими військовими документів.

Канигін про фейк міноборони РФ про рейс МН17_02

Також журналіст помітив неспівпадіння почерку та кольору чорнил при заповненні цифр серійних номерів, що стосуються ракети. "Нова газета" пообіцяла долучити до аналізу фахівців із каліграфії та почерку. Автор публікації дав зрозуміти, що сумнівається в тому, що представлені міноборони РФ документи відстежують дійсну історію ракети, котра збила МН17. "Як очікується, вже цієї осені представники країн офіційного розслідування направлять спільний позов до Гаазького суду до російських структур, на їхню думку, відповідальних за атаку на МН17. Чи готові будуть російські військові пред'явити такі документи слідчим та експертам?", - риторично завершує свою статтю Канигін.

Фотогалерея У Гаазі показали російську ракету ЗРК "Бук", якою вбили 298 людей на борту MH17 (10 фото)

Як повідомлялося, міністерство оборони Росії 17 вересня повідомило на прес-конференції нові обставини аварії Boeing-777 Малазійських авіаліній — авіакатастрофи, що сталася в 2014 році над Донбасом, коли загинули 298 людей. Згідно з позицією російської сторони, під час конференції "були представлені факти, які наочно доводять неспроможність звинувачень в тому, що до цієї трагедії була причетна самохідна вогнева установка зенітно-ракетного комплексу БУК, яка нібито належала російській 53-й зенітно-ракетній бригаді".

Міжнародна спільна слідча група (JIT) пообіцяла уважно вивчити оприлюднені дані, але разом із тим нагадала, що Росія не відповіла на всі запитання, які були поставлені перед нею в травні цього року, коли був опублікований попередній звіт групи. У цьому звіті йдеться про причетність Росії до збиття літака.

ВідеоУ РНБО назвали фейком версію Кремля про причетність України до катастрофи "Боїнга"

Черговий фейк і брехня - так прокоментували у Раді національної безпеки та оборони України інформаційний вкид Кремля про причетність України до збиття малазійського "Боїнга МН-17". Ця трагедія сталася 17 липня 2014 року, в результаті якої загинули 298 пасажирів літака. А нове повідомлення з Кремля - чергова інформаційна атака, спрямована на погіршення зовнішньополітичного іміджу України, повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов. 

У РНБО назвали фейком версію Кремля про причетність України до катастрофи "Боїнга"

Залиште свій коментар

Вибір редакції