Російського "Робінзона" звинувачують у брехні
Місцеві ЗМІ припустили, що чоловіка навмисно висадили на острові через сварку.
ЗМІ припускають, що чоловіка навмисно висадили на острові через сварку. / © ГУМНС Росії по Архангельській області
В Архангельській області Росії розбираються в історії спасіння місцевого жителя, якого днями - змарнілого і з ознаками переохолодження - знайшли на одному з островів у Білому морі.
Сам молодий чоловік стверджує, що провів у повній ізоляції більше 2-х тижнів: доплив до острова, коли його катер перекинувся, жив у землянці і харчувався водоростями. Однак у тому, що таке можливо, багато хто, в тому числі слідчі та рятувальники, засумнівалися.
У дивовижній історії спасіння Сергія Ганюшева з крихітного острова багато незрозумілого і загадкового. На неув'язки звернули увагу вже після того, як розлетілася звістка про нового Робінзона. Комусь підозрілим здалася мала рослинність на обличчі молодого чоловіка після 17 днів самотності, комусь - відсутність солі на одязі після того, як він побував у морській воді.
За його версією, коли баркас почав протікати, йому довелося його залишити і плисти до острова. Ця версія викликає сумніви, тому що одяг на ньому абсолютно без ознак солі.
Неймовірним здавалося те, що можна вижити на холоді, навіть ховаючись у землянці та харчуючись водоростями і дощовою водою весь цей час.
Дивним у цій історії було те, що ніхто весь цей час не хопився людини. Втім, цей факт роз'яснили в місцевому УВС. Заява в поліцію надійшла 13 жовтня. Це сталося так пізно, бо Ганюшев ловив водорості разом з бригадою біля острова Жужма, і 30 вересня він відплив за продуктами і спиртним на острів Соловецький.
Він пробув там добу і відправився до своїх колег. Керівництво водоростевого комбінату було впевнене, що він знаходиться на острові Жужма. Ті, хто був з ним на острові, були впевнені, що він перебуває на Соловках.
Зараз Сергій усе ще перебуває в лікарні. Він відмовляється спілкуватися з пресою, про що і написав у записці. З усієї історії підтверджується - чоловік дійсно провів у морі та на острові ці 17 днів. Його почали шукати тільки 13-го жовтня, коли вахтова бригада повернулася додому і не виявила свого колеги.
Пошуки були безуспішними. Можна, втім, пояснити і відсутність морської солі - тим, що її змило дощем за цей тривалий термін. А мала рослинність на обличчі - взагалі індивідуальні особливості людини.
Головне питання у рятувальників - як можна проплисти у воді, температура якої 4 градуси, і не замерзнути на острові в таку холодну погоду?
"Викликає сумнів те, що людина була в воді. Це не схоже, бо в таких умовах, де ми були, навіть короткочасне перебування призводить до смерті. Тим більше - 150 метрів - це нереально. Це навіть не залежить від фізичних особливостей людини, - говорять рятувальники.
Місцевих ЗМІ вже запропонували нову версію - Ганюшев разом з іншими вів нелегальний вилов риби. Нібито браконьєри посварилися і за традицією, більш притаманною древнім піратам, висадили колишнього товариша на безлюдний острів.
Ні сам чоловік, ні керівництво комбінату з видобутку водоростей, де він працює, таке припущення не коментують. За деякими даними, на підприємстві працюють слідчі.
Читайте також:
Російський "Робінзон" розповів дивовижну історію свого порятунку
П'ятеро папуасів дрейфували у відкритому океані 2 місяці без їжі та води
У Японії 4-місячна дівчинка вижила, пробувши 3 дні під завалами