Російського "торговця смертю" Віктора Бута можуть звільнити з в'язниці

У США вважають "справу Віктора Бута" програною: вплив Росії в Таїланді виявився вагомішим. Офіційне рішення апеляційний суд оголосить 20 серпня.

Російського підприємця Віктора Бута, який вже другий рік сидить у тайській в'язниці за обвинуваченням влади США в нелегальній торгівлі зброєю, 20 серпня можуть випустити на свободу.

Очікується, що вранці в п'ятницю буде оголошено остаточну постанову апеляційного суду Таїланду у справі про екстрадицію Бута в США. На думку конгресмена-республіканця з комітету з питань закордонних справ Еда Ройса, справу для американської сторони можна вважати майже програною.

"Поганий знак, що Державний департамент дізнається про дату оголошення вироку апеляційного суду із заяви адвокатів Бута в російській пресі", - пояснив політик. Він зазначив, що вплив Росії в Таїланді, який вважається найближчим союзником США у антитерористичній коаліції, в цьому питанні виявився сильнішим.

"Роки тісної співпраці з Таїландом у сфері безпеки і його статус великого союзника поза блоком НАТО вказували на те, що екстрадиція в США пройде гладко. До нещастя, процес таким не виявився", - вказав Ед Ройс.

Конгресмен нагадав, що в серпні минулого року тайський суд відхилив вимогу про екстрадицію Бута на підставі того, що угруповання "Революційні збройні сили Колумбії" не є терористичним.

"Звинувачення можуть бути просто зняті. Бут стане вільною людиною", - прогнозує Ройс результат засідання апеляційного суду, вказуючи на "прихований" характер його роботи у цій справі протягом усього року.

Про ймовірність позитивного рішення щодо Бута свідчить і той факт, що влада Таїланду досі ніяк не відреагувала на нові звинувачення, які американська сторона висунула проти російського підприємця. Цього разу мова йде про відмивання грошей.

Бута заарештували в одному з готелів Бангкока 6 березня 2008 року. Операцію із затримання проводили співробітники антинаркотичного управління США. Вони видавали себе за бойовиків "Революційних збройних сил Колумбії" і мали намір "придбати" у Бута ракети класу "земля-повітря".

Одразу після затримання влада США заявила, що буде домагатися екстрадиції "торговця смертю", як його охрестили іноземні ЗМІ. Крім Бута в Нью-Йорку був затриманий і його передбачуваний посібник Андрій Смулян. США висунули проти Бута звинувачення в тероризмі і "злочинній змові з метою вбивства громадян США". У разі екстрадиції до США Буту загрожує довічне ув'язнення.

Читайте також:

Суд Таїланду відмовився долучити до справи Бута компромат Колумбії

"Торговець смертю" Віктор Бут після суду боїться, що його уб'ють

Таїланд відмовився видати США Віктора Бута

Віктор Бут: я став заручником західних легенд про ворожих росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: