Новим спікером Держдуми Росії обрали Сергій Наришкіна. Його кандидатуру не підтримав ніхто, окрім "Єдиної Росії".
Спікером Держдуми Росії шостого скликання став екс-глава кремлівської адміністрації Сергій Наришкін. Його кандидатуру підтримали 238 депутатів - тільки члени фракції "Єдиної Росії".
Главу російського парламенту обирають простою більшістю голосів (мінімум - 226). Тому єдинороси змогли просунути свого кандидата, хоча після останніх виборів і втратили конституційну більшість в Думі.
Однак, на думку російських ЗМІ, таким чином авторитет партії влади, і без того дуже ослаблений, може бути остаточно підірваний. Адже раніше в опозиційних фракціях причину жорсткого ставлення до Наришкіна пояснювали саме тим, що "він висунутий партією влади", особливих претензій до його професіоналізму ні в кого немає.
Основними суперниками Наришкіна були кандидат від КПРФ Іван Мельников, представник ЛДПР Володимир Жириновський і лідер "Справедливої Росії" Сергій Миронов. Вони не набрали необхідного мінімуму, але кожен з них дістав більше 200 голосів депутатів.
Спікер Держдуми - це четверта особа в державі і, як зазначив представник ЛДПР Ігор Лебедєв (син Володимира Жириновського), "представляє перед усіма іншими органами влади і за кордоном всю палату, думка всіх її депутатів".
Тепер же Сергій Наришкін обраний тільки однією фракцією, "тому в будь-який момент, де б і що він не сказав, ми завжди будемо вказувати, що це не думка Держдуми, а думка "Єдиної Росії", - наголосив Лебедєв.
Нагадаємо, попередній спікер Борис Гризлов – також представник "Єдиної Росії" – очолював Думу протягом восьми років, але добровільно здав депутатський мандат, пояснивши, що вважає неправильним обіймати посаду спікера більше двох термінів.
Сергій Наришкін: "сірий кардинал" з "пітерського клану" і фанат Окуджави
Сергій Наришкін - один з представників так званої пітерської команди. Він народився в Ленінграді, закінчив знаменитий Ленінградський механічний інститут, який досі готує елітні кадри для промислової розвідки.
У 1978 році Наришкін отримав диплом інженера-радіомеханіка. На цьому його офіційний (в загальнодоступному вигляді) послужний список переривається. Формально перше робоче місце (1982 рік) - помічник проректора з міжнародних наукових зв'язків Ленінградського мехінститута. Потім там же Наришкін працює заступником начальника відділу зовнішніх економічних зв'язків.
За неофіційною інформацією, як пише "Московський комсомолець", в 1978-1979 роках він навчався в Мінській школі КДБ, а потім в інституті КДБ імені Андропова у Москві він нібито познайомився з таким же початківцем-розвідником Володимиром Путіним. Утім, чи достовірні ці дані, офіційно ніхто не коментує.
Наприкінці 1980-х Наришкін працював радником посольства СРСР в Бельгії, потім в мерії Петербурга при Собчак (начальником відділу комітету з економічного розвитку, комітету з економіки та фінансів) і в уряді Ленінградської області (начальником департаменту інвестицій, заступником голови комітету з економіки та інвестицій).
З початку 2004 року, уже в Москві, він став заступником начальника Економічного управління Президента РФ, а вже в березні того ж року - заступником керівника апарату уряду РФ.
Через півроку обійянв посаду глави апарату уряду. З 15 лютого 2007 року - віце-прем'єр, курував зовнішньоекономічну діяльність, роботу митниці, хід адміністративної реформи. З 2008 року очолював адміністрацію президента РФ - як відомо, Гглав президентських адміністрацій, принаймні з часів Олександра Волошина, інколи прийнято називати "сірими кардиналами". Не обійшла ця участь і Наришкіна, якого, окрім того, деякі охрестили "делікатним кардиналом".
Наришкін відомий як шанувальник суворої дисципліни й акуратності, неодноразово зізнавався, що не любить великих "тусовок", з'ясувала "Комсомольська правда".
У вільний час займається плаванням та гірськими лижами. Володіє англійською і французькою мовами. Затятий театрал. З музики віддає перевагу бардам і сам грає на гітарі. Одна з улюблених пісень – "Бери шинель, пошли домой " Булата Окуджави.
Одружений, має двох дітей.
Читайте також:
Нова Держдума Росії почала роботу на тлі протестів
Багаторічний спікер Держдуми Росії пішов з парламенту
Скандал в Росії: оприлюднені розмови Нємцова, де він криє матом опозицію
Пацієнти російських психлікарень підтримали "Єдину Росію"